Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üniversiteye kayıt yaptıracaklara tatil müjdesi

Talimatı Başbakan Erdoğan verdi. Bayram tatiliyle çakışan üniversiteye kayıt tarihi Eylül ayına ertelendi.

Üniversiteye kayıt yaptıracaklara tatil müjdesi

Yeni ders yılında üniversite hayatına adım atacak adayların, ÖSYM tarafından 12-18 Ağustos 2013 olarak açıklanmış olan kayıt süresiyle ilgili itirazlarına ve taleplerine yetkililerden olumlu cevap geldi.

KAYIT TARİHİ 12-20 AĞUSTOS OLARAK AÇIKLANMIŞTI
Bu yıl üniversite sınav sonuçlarını erken açıklayan ÖSYM, üniversitelere kayıt tarihini de erkene aldı. Geçen yıllarda eylül ayında yapılan kayıtlar bu sene 12-20 Ağustos 2013 tarihleri arasında
gerçekleştirilecekti.

Üniversite kayıtlarını bayram yoğunluğuna denk gelmesi nedeniyle bilet bulmakta zorlanacaklarını belirten öğrenciler, kayıt tarihinin değiştirilmesi için başta sosyal medyada olmak üzere çeşitli platformlarda çağrılar yaptı.
 

TALİMAT BAŞBAKAN ERDOĞAN'DAN

Başbakan Erdoğan, üniversitelere kayıt tarihi ile bayram tarihlerinin çakışması üzerine talimat verdi. Edinilen bilgilere göre üniversite kayıtları eylül ayının ilk haftasına ertelendi.

Başbakan Erdoğan da gençlerin taleplerini haklı bulunca ÖSYM, üniversiteye kayıt tarihlerini Eylül başına kadar uzatmak için kolları sıvadı.

ÖSYM HAZIRLIĞA BAŞLADI

ÖSYM Başkanı Prof. Ali Demir, kamuoyundan gelen talepler doğrultusunda, 2013-2014 ders yılında ÖSYS sonuçlarına göre bir programa yerleşen adayların kayıt işlemlerine ilişkin süreyi Eylül başına kadar uzatmaya hazırlanıyor.

Bunda, adayların özellikle sosyal medyada, kayıt süresinin 12-18 Ağustos arasıyla sınırlı tutulmasının, yaz tatilini ve bayramı olumsuz etkileyeceği gerekçesiyle başlattıkları kampanyanın önemli bir rol oynadığı öğrenildi.

Ramazan Bayramı akabinde başlayacak kayıtların, tam olarak hangi tarihe kadar uzatılacağının önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından açıklanması bekleniyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!