ÜNİVERSİTENİN YENİ REKTÖRÜ KİM OLDU

Uludağ Üniversitesi'nde Rektör Prof Dr Mete Cengiz'in ölümünün ardından yerine bakacak isim belli oldu

ÜNİVERSİTENİN YENİ REKTÖRÜ KİM OLDU

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mete Cengiz'in vefat etmesi nedeniyle boşalan Rektörlük görevine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay vekâleten atandı.
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın 2 Şubat 2011 Çarşamba günü Uludağ Üniversitesi'ne gönderdiği yazıda, "Üniversiteniz Rektörü Prof. Dr. Mete Cengiz'in 29 Ocak 2011 tarihinde vefat etmesi nedeniyle boşalan Rektörlük görevine yeni atama yapılıncaya kadar, Üniversiteniz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay'ın vekâlet etmesi uygun görülmüştür" denildi.
SARIBAY KİMDİR?
Rektörlüğe vekâleten atanan Rektör Yardımcısı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay, 1992-2000 yılları arasında da Rektör Yardımcısı olarak Üniversiteye hizmet etmişti.
Prof. Dr. Ali Yaşar Sarıbay'ın , "Siyaset Demokrasi ve Kimlik", Türkiye'de Demokrasi ve Politik Partiler", "Global Yerel Eksende Türkiye", "Bir Politik Bilim Perspektifi", "Kamusal Alan Diyolojik Demokrasi-Sivil İtiraz", "Postmodernite Sivil Toplum ve İslam", "Modernitenin İronisi Olarak Globalleşme", "Global Toplumda Din ve Türkiye", "Katılımcı Demokrasi, Kamusal Alan ve Yerel Yönetim", "Türkiye'de Politik Değişim ve Modernleşme" adlı basılmış kitapları, siyaset bilimi ve sosyolojisi alanlarında Türkçe ve yabancı dillerde yayınlanmış birçok makalesi bulunuyor.

ÜNİVERSİTENİN YENİ REKTÖRÜ KİM OLDU
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!