Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üniversiteli öğrenciler burcu için yürüdü

Kayseri'de trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Burcu Tekinşen için bir araya gelen yaklaşık bin üniversite öğrencisi, "Başka Burcular ölmesin" adı altında imza kampanyası başlatarak feci kazanın meydana geldiği yere karanfil bıraktı.

Üniversiteli öğrenciler burcu için yürüdü

Erciyes Üniversitesi Fakültesi kavşağında 25 Kasım Pazar günü meydana gelen trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Burcu Tekinşen için yürüyüş yapıldı. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi önünde toplanan öğrenciler, fakülte kavşağına üst geçit yapılması için de imza topladı.
Mühendislik Fakültesi önünden hareket eden öğrenciler, olay yerine doğru sessiz bir şekilde yürüdü. Burcu Tekinşen'in yakın arkadaşları gözyaşlarını tutamazken, kaza yerine karanfil bırakan öğrencilerin yetkililerin önlem almasını istedi.
Öğrenciler adına bir açıklama yapan Esra Boğa, "Bugün burada pazar günü elim bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Burcu arkadaşımız için toplandık. O gün, hafta sonu olmasına karşın sınavı olan arkadaşımız karşıdan karşıya geçerken korkun bir kaza geçirdi ve yaşamını yitirdi. Bu kaza bize daha net gösterdi ki üniversitede hayatlar ucuz bir kaza ile son bulabiliyor" diye konuştu.
Üniversitede geçen yıl bir kişinin daha trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini hatırlatan Boğa, "Hakan adında bir üniversite öğrencisi hayatını kaybetmişti. Bu yıl ise Burcu ihmaller zincirinin kurbanı oldu. Arkadaşlarımızın hayattan kopuşu bizim için sıradan birer haber değil. Bu senaryonun tekrar karşımıza çıkmasını istemiyoruz" açıklamasında bulundu.
"Artık öfkeliyiz" diyen Boğa, "Sürücüler tarafından yarış pistine çevrilen, herkesin çok rahatça yaya veya otomobille girebildiği üniversite yerleşkesinde yaşanan bu elim olayları kaygı ile izliyoruz. Biliyoruz ki Burcu bu kampüste yaşamını yitiren ilk arkadaşımız değil. Son olmasını istiyoruz ve son olması için elimizden geleni yapacağız. Hayatlarımızın trafik canavarıyla son bulmasını istemiyoruz" şeklinde konuştu.
Öğrenciler, olay yerinde Burcu için dua edip kaza yerinden ayrıldı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!