Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Üniversiteli kızlara akıl almaz seks tuzağı!

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim gören 12 kız öğrenciye, çeşitli tuzaklar kurarak cinsel istismarda bulundukları suçlamasıyla yargılanan 3'ü tutuklu 8 sanık hakkında hazırlanan iddianame 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi. Savcı hazırladığı iddianamede tutuklu sanık İ.A. için 57 yıl, V.S. için 51 yıl ve Y.Y. için 44 yıl, tutuksuz sanıklar hakkında ise 43 yıla kadar hapis cezaları istedi.

Üniversiteli kızlara akıl almaz seks tuzağı!

Atatürk Üniversitesi'nin çeşitli fakülte ve yüksek okullarında öğrenim gören K.N., F.Z., E.Ş., G.A., H.A., H.Ş., B.K., E.K., T.Ş., N.U., S.D. ve Y.A., 2011 ve 2012 yıllarında kendilerini tuzağa düşürerek cinsel istismarda bulunan ve aralarında birçoğu esnaf olan 8 kişi hakkında polise gidip şikayetçi oldu. Şikayet üzerine Emniyet Müdürlüğü tarafından teknik takibe alınan 8 kişiden 3'ü 4 Aralık 2012 günü çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Başlatılan soruşturma kapmasında hazırlanan iddianamede, sanıkların özellikle vaatlerde bulunup kandırdıkları kızlarla cinsel ilişkiye girerek hayallerini mahvettikleri, bazı kızlara ekonomik destek verdikleri, kızları kandırmak için yalan ve hileye başvurdukları belirtildi. Tanıştıkları bütün genç kızlara yönelik nihai amaçlarının cinsel birliktelik olduğu konuşmalardan açıkça tespit edildiği vurgulanan iddianamede sanıkların, ev kiralayarak, kızlarla ilişkiye girmeyi kolaylaştırdıkları, şüphelilerin cinsel amaçla kızları kandırmak için gerçekleştirdikleri eylemleri alışkanlık haline getirdikleri, baskı, tehdit ve şantaj yoluyla suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek suçunu işledikleri belirtildi.

3 SANIK HAKKINDA REKOR CEZA İSTEMİ

Tutuklu şüphelilerin, 12 mağdur üniversiteli öğrenciye birden fazla 'cinsel istismar' suçlarını işledikleri iddiası ile 'Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetmek, 'nitelikli cinsel istismar, cinsel istismarda yardım, yataklık, özel hayatın gizliliği ile şantaj ve tehdit' suçlarından dava açıldı.

İddianameyi hazırlayan Cumhuriyet savcısı, tutuklu sanık İ.A. için 57 yıl, V.S. için 51 yıl ve Y.Y. hakkında da 44 yıl hapis cezası istedi. Aynı davada tutuksuz yargılanan S.U., üniversiteli kız öğrenci H.İ.G., M.G. hakkında 7'şer yıldan 12'şer yıla kadar. R.T.'ye 9 aydan 4 yıla kadar ve N.U.'ya ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istedi.

'KORKTUĞUM İÇİN DİRENEMEDİM'

Mağdur öğrencilerden 19 yaşındaki E.Ş., savcılıkta verdiği ifadesinde, "Y.Y., ile aynı binada oturuyorduk. O ağabeyi ve yengesi ile birlikte yaşıyordu. Bana arkadaşlık teklifinde bulundu ve evlerine davet etti. Evde başka arkadaşlarının da olduğunu ve bana yalnız kalmayacağımız yönünde söz verdi. Evde kimse yoktu. Beni yatağa zorla yatırarak öpmeye başladı. Üzerimdeki elbiseleri çıkardı. Ağlamaya başladım. O ise yatakta eylemine devam ediyordu. 'Korkma' diye sık sık uyarıda bulunuyordu. Korktuğum için direnemedim. Bana daha sonra 'Çok pişmanım, çok pişmanım' dedi. Kendisinden şikayetçiyim" dedi.

Tutuklu sanıklar İ.A. ve V.S.'den şikayetçi olan 24 yaşındaki K.N. de ifadesinde, "İ.A. bana kendisini satış müdürü olarak tanıttı. Beni işe sokmak için evraklarımı aldı. Birçok kez telefonla arayarak yakından ilgilendi. Bana işimin olacağı yönünde vaatlerde bulundu. Daha sonra beni V.S. ile tanıştırdı. 26 Haziran 2012 günü beni bir eve davet ederek çay içme teklifinde bulundu. Eve girdiğimde bir ailenin oturduğu eve benzemiyordu. V.S., burada sarılarak öpmeye başladı. Beni kucaklayarak odadaki yatağa götürdü. Kendisine defalarca yalvardım. Çok direndim, ilişki kurmasına izin vermedim. Çeşitli sözlerle gönlümü almaya çalıştı. Ancak V.S. ile İ.A'dan şikayetçiyim" diye konuştu.

'HAFIZIM ALLAH ŞAHİDİM OLSUN'

Üniversiteli 21 yaşındaki S.D., ifadesinde İ.A'nin kendisini hafız olarak tanıttığını ve cep telefonuna gönderdiği mesajda , "Bak güzelim sen inançlı bir insansın, ben de hafızım. Allah şahidim olsun. Seni ilk kez gördüm. Beni herkesle aynı kategoride görme Allah aşkına, seninle yaşamak, yaşlanmak ve sonsuzluğa gitmek istiyorum. Aşık olduğum kız anla ne olur" yazarak taciz ettiği belirtti.

İddianamede suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanıklar ise üniversiteli kızlarla kendi istekleri üzerine ilişki kurduklarını ve suçsuz olduklarını ileri sürdü.

 

 

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!