Üniversiteli gençler, Kızılay ateşini yaktı

Kızılay Bursa Şubesi Mudanya Gençlik ve Sağlık Kampı 5. Devresinde ağırladığı, çeşitli üniversitelerinden gelen 85 öğrenciyi düzenlenen ateş gecesi ile uğurladı.

Üniversiteli gençler, Kızılay ateşini yaktı


Üniversite öğrencilerinin birbirinden güzel programlar hazırladığı geceye Kızılay Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Dokunmazer'in yanı sıra çeşitli ilçelerin Kızılay Şube Başkanları ve gençlerin aileleri katıldı. 10 günlük kamp dönemi içerisinde öğrenciler, ilk yardım eğitimi, Bursa ve Uludağ gezilerinin yanı sıra tekne ile körfez turu, voleybol, basketbol ve tenis turnuvaları ile keyifli bir eğitim süresini tamamladı.
Kamp ateşinin yakılması ile başlayan gecede açılış konuşmasını yapan Kamp Müdürü Beytullah Çimenbiçer, "Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden gelerek burada bir mozaik oluşturan, geleciğin yöneticilerini burada ağırlamaktan dolayı mutluluk duydukları ifade etti.
Kızılay Bursa Şube Başkanı İbrahim Dokunmazer ise, "Burada öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de öğretmenlerimiz eşliğinde dostlukları ve kültür paylaşımlarını birbirlerine aktardı. 10 günlük kampta Kızılay hakkında öğrendiklerini kendi okullarında arkadaşları ile paylaşacaklarına inanıyorum. Aldıkları Kızılaycı sertifikaları ile Kızılaycı olan bu gençlere ileriki hayatlarında başarılar diliyorum. Onlar Türkiye'nin geleceklerisiniz" dedi.
Konuşmaların ardından öğrenciler hazırladıkları gösterilerini konuklar önünde sunarken bol bol alkış aldı. Kurtuluş dönemini anlatan Kurtuluş isimli oyunun sonunda açtıkları Atatürk portresi ve Onuncu Yıl Marşı dakikalarca ayakta alkışlandı. Gece öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri ile beraber veda dansı ile son buldu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!