Üniversitede YÖK eylemi

Uludağ Üniversitesi'nde Gençler Meydana İnsiyatifi grubu YÖK'ü protesto etti. Grup YÖK'ü kapatacaklarını iddia etti.

Üniversitede YÖK eylemi

 

Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM

Mediko Sosyal Kültür Merkezi'nde toplanan bir grup öğrenci 10 Aralık'ta görev süresi dolan Gökhan Çetinsaya'yı protesto ederek Yök'ün kapanmasını istedi. Gençler meydana insiyatifi adına yapılan basın açıklamasında ''10 Aralık günü Yök Başkanı Yusuf Ziya Özcan'ın görev süresi doldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'de 12 eylül darbesinden kalma yetkisiyle YÖK'e yeni başkan atadı. Gökhan Çetinsaya yeni YÖK Başkanı olarak atandı. Ancak bizler Yök'e yeni başkan değil Yök'ün kapatılmasını istiyoruz. Bu istek üniversitelerde okurken geleceksizlikle karşı karşıya kalan tüm gençlerin talebidir ve biz Yök'ü kapattıracağız'' dedi.
Küçük servetler harcayarak bitirilen üniversiteden sonra kendilerini işsizlik beklediği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi. ''kar amacı ile açtığınız üniversiteler mağazalar zinciri halini aldı. Üniversitelerimiz para basan darphaneler sizin gözünüzde. Mezun olanlarımıza ise ne bir iş ne de bir gelecek vaat edebiliyorsunuz. Hayata geçirdiğiniz tüm projeler geleceğimizi bitiriyor. Yök geleceğimizi elimizden çalıyor. Geleceğimizi yok etmenize izin vermeyeceğiz. Yök'ü kapattıracağız'' dedi.
Basın açıklamasının ardından gençler meydana adlı gazete öğrencilere dağıtılırken grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi Üniversitede YÖK eylemi
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!