Ünal: Fotokopi üzerinden gündemi mi konuşacağız

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MHP ile seçim ittifakıyla ilgili, "15 Temmuz'dan sonra yerli ve milli unsurlarla doğal ittifakımız var. MHP müttefiklerimizden biri. Seçim ittifakı teknik bir konu. Bunu konuşmak için erken" dedi. Ünal, CHP'nin belgeleri kamuoyuyla paylaşmasıyla ilgili olarak da, "Dağıtılan dekontlar fotokopiler. Fotokopi üzerinden gündemi mi konuşacağız? Bundan sonraki süreçte yargı karar verecek" diye konuştu.

Ünal: Fotokopi üzerinden gündemi mi konuşacağız

Ünal bugün İstanbul'da Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 Ünal'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

(MHP ile seçim ittifakı) Seçim ittifakı teknik konu konuşmak için erken. 15 Temmuz'dan sonra yerli ve milli unsurlarla doğal ittifakımız var. MHP müttefiklerimizden biri. Seçim ittifakı teknik bir konu. Bunu konuşmak için erken. Bu konuda Başbakanımız da açıklama yaptı.

Bugünkü ana gündem yeni hükümet sistemiyle ilgili mevcut sistemin uyumlu hale getirilmesi için yapılan bütün değerlendirmelerdir. Bugünde cumhurbaşkanımızla istişarelerimiz yaptıktan sonra çalışmalarımıza devam edeceğiz.

(Zarraf) 17-25 Aralık'ta başaramadıklarını küresel ölçeğe taşıdılar. Hapiste kalmamak için ABD devletiyle anlaşan bir kişinin ifadesiyle gündem belirlenecekse biz böyle bir yaklaşımı kabul etmiyoruz. 

(CHP'nin iddiaları) Dağıtılan dekontlar fotokopiler. Fotokopi üzerinden gündemi mi konuşacağız. Orijinalleri yargıya teslim etsinler. Bundan sonraki süreçte yargı karar verecek. Cumhurbaşkanımız da şimdi yeniden bir dava daha açıyor. Şirketin yetkilileri de karşı dava açtılar. Bu mesele artık TBMM'nin gündeminde değil, mahkemede konuşulacaktır. Artık Türkiye'nin gündemini meşgul etmekten CHP vazgeçmelidir.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!