Umuda yolculuk

ERZURUM'da, dünyaya gelen 13 çocukları da 1 yaşını doldurmadan ölen Sara- Köksal Bayanka çiftine yardım eli uzandı. Özel bir hastanenin daveti üzerine İstanbul'a umut yolculuğuna çıkan Bayanka çifti, en büyük hayallerinin bekledikleri 14'üncü çocuklarının yaşaması olduğunu söyledi.

Umuda yolculuk

 


Merkez Aziziye İlçesi'ne bağlı Başçakmak Köyü'nde yaşayan 15 yıllık evli Sara- Köksal Bayanka çiftinin dünyaya gelen biri kız 13 çocuğu 1 yaşını doldurmadan öldü. Buna rağmen umut kesmeyen ve çocuk özlemiyle yanıp tutuşan Köksal Bayanka'nın eşi Sara 14'üncü kez hamile kaldı. Bayanka çiftinin yürekleri yakan dramanı öğrenen İstanbul'daki bir özel hastane aileyi İstanbul'a davet etti. Bayanka çifti 14'üncü çocuklarının yaşaması için İstanbul'un yolunu tuttu.

'TÜRKİYE'NİN DÖRT BİR YANINDAN ARADILAR'

Yazın inşaatlarda çalışan, kışın da köydeki hayvanlarına bakan 37 yaşındaki Köksal Bayanka duygularını şöyle dile getirdi:

"Allah herkesten razı olsun. Haber çıkınca Türkiye'nin dört bir tarafından telefon geldi. Kimi bizim için dua ettiğini söyledi, kimisi de tavsiyelerde bulundu. İstanbul, Ankara ve İzmir'den bazı özel hastaneler arayıp yardım etmek istedi. İstanbul'daki hastaneyi uygun bulduk. Tüm masraflarımızı karşılayacaklarını söylediler. İnşallah eşimin karnındaki 2 aylık bebeğimizin kaderi diğer çocuklarımız gibi olmaz. Özlemle beklediğimiz çocuğumuz bizimle yaşar."

Çok heyecanlı olduğunu söyleyen 39 yaşındaki Sara Bayanka da, "Hakkımızda hayırlısı ne ise o olur inşalllah. 15 yılda 13 çocuğumu toprağa verdim. Artık onlarla birlikte yaşlanmak istiyorum" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!