Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

ULUYOL'DA TRAFİK ÇİLESİ BİTİYOR

Osmangazi Belediyesi tarafından trafiğin yoğun olarak yaşandığı Uluyol Caddesi'ne yaptırılan Uluyol Bölge Katlı Otoparkı törenle hizmete açıldı. "5 Yılda 5 Otopark" projesinin ilk ayağı olan 130 araç kapasiteli otoparkın, bölge trafiğini rahatlatması hedefleniyor.

ULUYOL'DA TRAFİK ÇİLESİ BİTİYOR

Osmangazi Belediyesi, kent içi trafiğini rahatlatacak "5 Yılda 5 Otopark" projesinin meyvelerini toplamaya başladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, merkez ilçe Osmangazi'de yaşanan trafik çilesine kalıcı çözümler ürettiklerini kaydetti.
OSMANGAZİ, NEFES ALACAK
Bölgeye soluk aldıracak otoparkın açılış törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Ak Parti Bursa Milletvekilleri Hayrettin Çakmak ve Mehmet Tunçak ile AK Parti milletvekili adayları, belediye bürokratları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bursa'nın en kalabalık ve en büyük ilçesinin Osmangazi olduğunu hatırlatan Başkan Dündar, birbiri ardına hayata geçirdikleri otopark projeleriyle kentin nefes alacağını söyledi. Bursa Adliyesi'nin de yer aldığı Uluyol bölgesinin trafik yoğunluğuna dikkati çeken Dündar "Tarihi dokusu ve kültürel değerleriyle bir marka olan Osmangazi, yeni otoparklarla nefes alacak, adına yakışır kaliteye kavuşacak. Ciddi çalışmalar yapıyoruz. Her noktada çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz ve vatandaşlarımıza Bursa'nın otantik merkezinde yaşadıklarını hissettiriyoruz. Tarihi ortaya çıkarıyoruz.
Bursa'nın güzelliği ortaya çıkıyor. İnşa edilmiş bir şehri yenilemenin ne denli zor olduğunu biliyoruz, maliyet 5 misline çıkıyor ancak paranın gözünün yaşına bakmıyoruz bursa için harcıyoruz. Tarihi doku içinde modern kent hizmetleri sunuyoruz. Adam gibi hizmet üreten belediyeyiz" dedi.
OSMANGAZİ OTOPARKLARINA KAVUŞUYOR
Ocak 2011'de temeli atılan Uluyol Bölge Katlı Otoparkı'nın ön görülen tarihten üç ay önce tamamlandığını vurgulayan Başkan Dündar, "Osmangazi'de otopark çilesine son vereceğiz dedik, şimdiden iki dev otoparkın yapımını tamamladık" dedi. Uluyol Bölge Katlı Otoparkı'nın ardından Selimiye- İntizam Katlı Otoparkı ve Yaşam Alanı'nın da açılışını önümüzdeki günlerde gerçekleştireceklerini söyleyen Başkan Mustafa Dündar, temeli atılan Çarşamba Pazar Alanı ve Yer Altı Katlı Otoparkı'nın ardından Fatih-Çiftehavuzlar Otoparkı ve Aktarhüssam Katlı Otoparkı'nın da müjdesini verdi.
VEKİLLERDEN BAŞKANA ÖVGÜ
Törene katılan Ak Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak ise Bursa'nın en büyük sorunlarından biri olan otopark sıkıntısına çözüm üreterek vatandaşın yüzünü güldüren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı tebrik etti. Milletvekili Mehmet Tunçak da "Başkan Dündar, otopark hizmetleriyle Bursa'ya en büyük hizmeti yaptı" dedi.
BÖLGEYİ RAHATLATACAK
Sakarya Mahallesi Uluyol Caddesi'nde yer alan otopark, yer altında 2 bin 103 metrekare, yer üstünde ise 2 bin 207 metrekare olmak üzere toplam 4 bin 310 metrekare alanı kapsıyor. Bölgeye soluk aldıracak otopark, bodrum katta 50, zemin katta 80 olmak üzere 130 araçlık kapasiteye sahip.
Kente vizyon kazandıran dev projelerle ilçenin çehresini değiştiren Osmangazi Belediyesi, 5 yılda 5 otopark hedefini iki yılda yarıladı. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!