Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Ulusun özgürlüğü için kendisini feda edenleri unutmamalıyız"

ABD Başkanı Barack Obama, "Anma Günü" kutlamaları çerçevesinde Virginia eyaletindeki Arlington Ulusal Mezarlığı'nı ziyaret etti.

''Ulusun özgürlüğü için kendisini feda edenleri unutmamalıyız''


Mezarlıkta bulunan Meçhul Askerler Anıtı'na resmi tören eşliğinde çelenk bırakan Obama, tören sonrası yaptığı konuşmada katılımcılara ulusun özgürlüğü için kendisini feda edenleri unutmamalarını söyledi. Obama'ya mezarlık ziyaretinde, First Lady Michelle Obama ve ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel de eşlik etti.
Anma Günü (Memorial Day), her yıl Mayıs ayının son Pazartesi günü önceki savaşlarda hayatını kaybetmiş Amerikalıları anmak için kutlanıyor. İlk olarak Amerikan İç Savaşı sonrası General John Logan tarafından 30 Mayıs 1865 tarihinde kutlanan Anma Günü, önceleri yalnızca Birinci Dünya Savaşı'nda ölenleri anmak için organize edilirken, daha sonra diğer savaşlarda yaşamını yitirenlerin de anıldığı bir gün oldu. ABD'de federal tatil olarak ilan edilen Anma Günü'nde Amerikan bayrağı yarıya indiriliyor ve askeri mezarlıklar ziyaret edilip, küçük bayraklar bırakılıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!