Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Uluslararası roket kupasında iki Türk derece yaptı

Bulgaristan'da düzenlenen Uluslararası Havacılık Federasyonu Dünya Kupası Uzay Modeli Roket Yarışması'nda, Junior kategorisinde Türkiye adına yarışan öğrenciler, ikincilik ve dördüncülük derecelerini elde etti

Uluslararası roket kupasında iki Türk derece yaptı

 

 

Yarışmada Ataşehir Doğa Koleji öğrencisi Şebnem Ünal 343 puanla ikinci olurken, Halkalı Doğa Koleji öğrencisi Yiğit Ata Türk 294 puanla dördüncü oldu.

Bulgaristan Kaspiçhan Hava Sporları Dünya Kupası'nın ilk ayağında Türkiye adına lisanslı 14 sporcusu yarıştı. Junior kategoride S6A klasmanında yarışan öğrenciler başarılı takım çalışmasıyla Bulgaristan semalarında Türkiye'yi temsil ettiler.

İngiltere, Amerika, Rusya, Bulgaristan, Makedonya, Slovenya, Hırvatistan, Romanya gibi pek çok ülkenin katıldığı uluslararası yarışmada sporcular, 5 ayrı kategoride yarıştılar. Takımlara ait roketlerin uçuşa uygunluğu yarışma jürisi tarafından onaylandıktan sonra başlayan yarışmada, her yarışmacı 3 uçuş gerçekleştirdi.

Doğa Koleji CEO'su Uğur Gazanker, dereceye giren öğrencileri tebrik etti ve "Öğrencilerimiz, Bulgaristan'da yapılan Uluslararası Model Roket Yarışması'ndan da dünya çapında derecelerle döndüler. Onların bu başarıları bizim hem eğitimci hem de bu ülkenin vatandaşı olarak göğsümüzü kabartıyor. Atatürk'ün de söylediği gibi istiklal göklerdedir. Biz bunu biliyor ve her zaman onun ilkelerinin peşinden gidiyoruz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!