Uludağ Milli Parkı'nda korkutan yangın

Bursa'da, Uludağ Milli Parkı'nda çıkan yangında yarım dekarlık alan kül oldu.

Uludağ Milli Parkı'nda korkutan yangın

Çobankaya'da oteller bölgesinden Bakacak'a giden yolun sağ tarafında, Sultan Selim Çeşmesi'nin üstündeki çayırda yangın çıktı. Yangın, kampçıların ve orman helikopterinin müdahalesiyle ağaçlara sıçramadan söndürüldü. Çobankaya mevkiindeki kamp alanında kalan çadırcılar, alevlere yanlarında getirdikleri su bidonları ve küreklerle müdahale etti. Çobankaya kampında kalan, TOFAŞ'tan emekli eski itfaiyeci Nusret Başdar'ın nezaretindeki 30 kişilik kampçı grubu, yangına, alevlerin ilerlediği istikametten müdahale ederek, alevlerin ardıçlara ve ağaçlara sıçramasını önledi.
Orman Bölge Müdürlüğü yangın ihbar hattına da bilgi verilmesi üzerine Bursa'dan kalkan yangın bir helikopteri havadan müdahalede bulundu. Uludağ'ın zirvesindeki Kilimligöl'den 3 sepet su alan yangın helikopteri yangının tamamen sönmesini sağladı. Sarıalan'daki orman muhafaza memurları ile milli park işçilerinin de destek verdiği söndürme çalışmaları bir saat sürdü.
Jandarma ekipleri, yarım dekarlık alanın kül olmasına sebebiyet veren yangının çıkış sebebini araştırıyor. Uludağ Mili Parkı'nda son 10 yılda ilk defa yangın çıktığı öğrenildi. 

Uludağ Milli Parkı'nda korkutan yangın Uludağ Milli Parkı'nda korkutan yangın
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!