Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Uludağ'da bir yanda kayak, bir yanda mangal

TÜRKİYE'nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ, yılbaşı öncesi özellikle günü birlik tatilcilerin akınına uğradı. Kar kalınlığının 1 metre 20 santimetreye ulaştığı tatil merkezinde kayak pistinin kenarında mangal et pişirenler dikkat çekti.

Uludağ'da bir yanda kayak, bir yanda mangal

Tatilcilerin 'Beyaz cennet' olarak adlandırdığı Uludağ'da bu sabah kar kalınlığı 1 metre 20 santimetre olarak ölçüldü. Uludağ'da hafta sonu kar yağışının yeniden başlaması bekleniyor. Hava sıcaklıgının 7 derece olarak ölçüldüğü zirvede, güneşli hava sayesinde günü birlik tatilciler kayak pistlerine koştu. Bu sırada kayak pistlerinin kenarına getirilen mangalda et pişiren tatilciler kayak yapanları izleyerek karınlarını doyurdu.
Toplam 22 işletme ve 7 bin yatakla tatilcileri ağırlayacak Uludağ, bu yıl Rusların yanı sıra Arap turistlerden de ilgi görüyor. Yeni yıla Uludağ'da girmek standart odalarda gecelik kişi başı her şey dahil 200-500 lira ödeyecek. 3 günlük paket programların fiyatları da bin 200 ila 3 bin 400 TL arasında değişiyor.

ULUDAĞ'DA HAFTA SONU KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR
Kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da, hafta sonu kar yağışı bekleniyor.
   Bursa Meteoroloji Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Uludağ oteller bölgesinde kar kalınlığı bugün 120 santimetre olarak ölçüldü. Zirvede sis bulunmazken havanın açık olduğu belirtildi.
   Yetkililer, Uludağ'da hafta sonu kar yağışı beklendiğini bildirdi. 

Uludağ'da bir yanda kayak, bir yanda mangal Uludağ'da bir yanda kayak, bir yanda mangal Uludağ'da bir yanda kayak, bir yanda mangal Uludağ'da bir yanda kayak, bir yanda mangal Uludağ'da bir yanda kayak, bir yanda mangal
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!