Ülkeyi ayağa kaldıran olay! Siyasetçinin oğlu taciz edince...

Hindistan'ın Çandigar kentinde DJ olarak çalışan bir kadının tacize uğramasıyla ilgili olarak bir politikacının "O kadar geç saatte sokağa çıkmamalıydı" demesi üzerine Hint kadınlar gece eğlenmeye gittikleri yerden fotoğrafları #AintNoCinderella (Külkedisi değilim) etiketiyle paylaşmaya başladı.

Ülkeyi ayağa kaldıran olay! Siyasetçinin oğlu taciz edince...

Kampanyaya Kongre Partisi'nin kadın lideri Sharmistha Mukherjee de "Gece 12'de sokakta olmam tecavüze, tacize uğrayabileceğim anlamına gelmiyor. Onurum hakkımdır" tweeti'yle destek verdi.

TACİZCİ SİYASETÇİNİN OĞLU

Kadını taciz edenlerden biri de iktidar partisi Baharatiya Canata'nın (BJP) önde gelen politikacılarından birinin oğlu olan Vikas Barala'ydı. Barala gözaltına alınırken DJ Varnika Kundu ise olaydan kıl payı kurtulduğunu anlattı. BJP'den önde gelen bir politikacı olan Ramveer Bhatti ise başına gelenlerden dolayı kadını suçlayan bir açıklama yaptı. BBC Türkçe'nin haberine göre Bhatti, "O kız 12'de sokakta olmamalıydı. Neden gecenin o saatinde araba kullanıyordu. Anne-babalar çocuklarına göz kulak olmalı. Onları geceleri sokağa salmamalı. Neden gece dışarıda olunsun?" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!