Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Ulaşım projeleri masaya yatırıldı

AK Parti İl Yürütme Kurulu'nun İl Başkanı Sedat Yalçın başkanlığında Bursa Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin katılımıyla düzenlediği toplantıda önemli kararlar alındı

Ulaşım projeleri masaya yatırıldı

Milletvekilleri Canan Candemir Çelik, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Bedrettin Yıldırım ve Önder Matlı'nın katıldığı toplantıda öncelikle Bursa'nın ulaşım projeleri tartışıldı.
Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarına hükümetten daha fazla kaynak aktarılması görüşünün de gündeme geldiği toplantının çıkışında bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, önümüzdeki günlerde çeşitli projelerle ilgili Ulaştırma Bakanlığı'nın kapısını çalacaklarını söyledi. Daha önce Ulaştırma Bakanlığı'yla yapılan görüşmelerin ardından İstanbul-Bursa-İzmir Otoyol Projesi'nin güzergâhının Uluabat'ın güneyinden mevcut yolun geçtiği kuzeyine alındığını anımsatan Başkan Yalçın, şunları kaydetti:

ÖNERİLER ULAŞTIRMA BAKANLIĞI'NA İLETİLECEK...
"Ancak bu konuyla ilgili şimdi otoyolun Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerinde bir trafik yoğunluğuna neden olacağı tartışılıyor. Bu nedenle otoyolun daha da güneyden geçirilmesi yönünde yeni bir öneri var. Ayrıca otoyolun Orhangazi güzergâhıyla ilgili de çeşitli şikayetler var. Bu konudaki talepleri de dikkate almamız gerekiyor. Otoyol projesindeki Gemlik bağlantı yolu kavşağının da Engürücük'ten Serbest Bölge girişine alınması önerisi var. Bu da önemli bir öneri... Bu önerilerin yanı sıra Büyükşehir Belediyemiz 'Hızlı Tren'in Bursa'daki istasyonunun Balat Ormanı'nın bitimine değil yolcu sirkülasyonunun dikkate alınarak Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne daha yakın bir noktaya, Dereçavuş'a yapılmasını istiyor. Bu taleplerin ve önerilerin hepsi Bursa'nın geleceği açısından oldukça önemli... Biz de bu konuları Ulaştırma Bakanlığı'na taşıyacağız..."

BÜYÜKŞEHİR'E DAHA FAZLA KAYNAK...
Toplantının bir başka önemli gündem maddesinin de Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları olduğuna değinen Başkan Yalçın, şöyle devam etti:
"Malumunuz Büyükşehir Belediyemiz Bursa açısından oldukça önemli yatırımları bir bir hayata geçiriyor. Özellikle raylı sistem projelerinde alınan mesafe her türlü övgüye layıktır. Ancak gelinen noktada Büyükşehir Belediyemize daha fazla kaynak aktarılması gerekiyor. Bu nedenle hükümetin bütçesinden daha fazla pay alması yine çeşitli fonlardan yararlanabilmesi için el birliği ile çeşitli girişimlerde bulunacağız. Bu çalışmamızdan sonuç alacağımıza eminim. Çünkü Bursa her şeyin en iyisine layık..."

SONRAKİ TOPLANTI ANKARA'DA...
Toplantıda AK Parti Bursa Teşkilatlarındaki kongre süreci hakkında da bir bilgilendirme yapıldığını anlatan Başkan Sedat Yalçın, "Ayrıca TOKİ yatırımlarıyla ilgili sıkıntılar, sağlık yatırımları ve Bursa Teknik Üniversite Kampusu'nda gelinen son nokta da değerlendirdi. Toplantıya Ankara'da olan milletvekillerimiz katılamadı. Milletvekillerimizle yapacağımız bir sonraki toplantıyı Ankara'da gerçekleştireceğiz. Bu arada daha önce duyurusunu yaptığımız nöbetçi milletvekili uygulamasına da ekim ayı itibariyle geçiyoruz" dedi.

Sedat Yalçın ayrıca, bugün başlayan yeni ders yılının tüm öğrenci ve öğretmenlere hayırlı olmasını da diledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!