UİB'te genel kurul maratonu başladı

Uludağ İhracatçı Birlikleri, Genel Kurul Toplantıları Sonrasında "İhracatın Yıldızları"nı Ödüllendirecek.

UİB'te genel kurul maratonu başladı

Türkiye genelinde 55 bin ihracatçı, Nisan ayında 60 ihracatçı birliğinin olağan mali genel kurul toplantılarında bir araya gelecek. İhracatçılar, genel kurullarda bir yılın değerlendirmesini yapma ve 2023 yılı için belirlenen 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak için fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacak.
Türkiye genelinde 55 bin ihracatçı Nisan ayında 60 ihracatçı birliğinin olağan mali genel kurul toplantılarında bir araya gelecek. Bünyesinde 5 ihracatçı birliği bulunan ve Türkiye'nin 2. büyük ihracatçı birliği konumunda olan Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde genel kurul maratonu başlıyor. Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde genel kurula katılma hakkına sahip 3750'nin üzerinde ihracatçı firma bulunuyor.
UİB bünyesinde faaliyet gösteren 5 birliğin mali bütçelerinin değerlendirilerek karara bağlanacağı, bilanço gelir ve gider hesaplarının görüşüleceği genel kurullarda ihracatçılar, bir yılın değerlendirmesini yapma ve ileriye dönük fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacaklar.

2014 YILINDA SEÇİMLİ GENEL KURUL HEYECANI YAŞANACAK
5910 sayılı Türkiye İhracatçılar Meclisi ve İhracatçı Birlikleri Kanunu'nda ihracatçı birlikleri yönetim kurulları görev süreleri 4 yıla çıkarılmıştı. Son seçim heyecanını 2010 yılında yaşayan ihracatçılar, 2014 yılında yapılacak seçimler öncesinde son kez Mali Genel Kurullarda bir araya gelecek. 2014 yılında yapılacak genel kurullarda seçim heyecanı yaşanacak.
İhracatçı Birlikleri Genel Kurulları'nın en üst karar organı olduğunu ve sektörlerin ihracat politikalarına yön verici özelliği bulunduğunu belirten Uludağ İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, yılda bir kez yapılan olağan genel kurul toplantılarına birliklerinin genel kurullarına katılma hakkına sahip olan tüm ihracatçıları katılmaya davet etti.
Uludağ İhracatçı Birlikleri'nde, Mali Genel Kurul toplantılarının ilki Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile bugün başladı. Uludağ İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, genel kurulların ihracatçı birliklerinin rutin işleri ile ilgili karar aldığı bir organ olmakla beraber, sektörün tüm üyelerinin ve temsilcilerinin bir araya geldiği bir ortamı sağladığını belirtti. "UİB olarak, asli görevlerimizin yerine getirilmesinde karar, onay ve denetim mekanizması olan genel kurullarımızı önceki yıllarda olduğu gibi birlik ve beraberlik içerinde gerçekleştirmek arzusundayız. Aynı zamanda, ihracatın-ihracatçıların sorunlarının görüşüldüğü ve sinerji ortamının sağlandığı Genel Kurullarımıza, tüm üyelerimizi davet ediyor ve yoğun katılım göstermelerini bekliyoruz"  dedi.
Gençoğlu sözlerine şöyle devam etti. " Genel kurulların ardından gerçekleştirilecek "İhracatın Yıldızları" ödül törenleri ile 2012 yılında başarılı performans sergileyen ihracatçılarımızı ödüllendireceğiz. Zorlu olan ihracat maratonunda yer alan tüm üyelerimiz, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlıyorlar şüphesiz. Ancak, bu uzun soluklu koşuda başarıya özendirmek, başarıyı teşvik etmek adına düzenlediğimiz ödül törenimizde dereceye girmek ise üyelerimizi ayrıca motive ediyor"

29 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği Genel Kurul Toplantısı saat 14.30'da, Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği'nin Genel Kurul Toplantısı ise saat 15.00'da gerçekleştirilecek ve ardından iki birliğin ortak organizasyonu ile "İhracatın Yıldızları" ödül töreni yapılacak.

30 Nisan Salı günü ise; saat 15.30'da Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği'nin ve saat 16.00'da ise Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin toplantısı ve ardından iki birliğin ortak organizasyonu ile yapılacak "İhracatın Yıldızları" ödül töreni ile UİB 2012 Yılı Genel Kurul süreci sona erecek. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!