Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

UİB dış ticaret uzmanı yetiştiriyor

Mesleki eğitime verdiği destekle adından söz ettiren Uludağ İhracatçı Birlikleri'nin (UİB) bu dönem 9'uncusunu düzenlediği dış ticaret uzmanı yetiştirme kursu başladı.

UİB dış ticaret uzmanı yetiştiriyor

Kurslara 2007 yılından bu yana binden fazla kişi katılırken 682 kişi kursları başarıyla bitirerek sertifikalarını aldı. Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) ve Nilüfer İslam Uyar Ticaret Meslek Lisesi tarafından düzenlenen protokol çerçevesinde yeni dönem kurslar başladı. Kursun açılışına Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, UİB yetkilileri, Nilüfer İslam Uyar Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Alaattin Sarı, öğretim üyeleri ve kursiyerler katıldı.
Dış ticaret uzmanı yetiştirme kursu, UİB tarafından dış ticaret konusunda eğitimli ve vasıflı eleman yetiştirmek ve dış ticaret sektöründe faaliyet gösteren firmaları gelişmelerden haberdar etmek maksadıyla düzenleniyor. 5 yıldır devam eden kurslara ilgi her geçen gün artıyor.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya, ihracatın Türk ekonomisinin lokomotifi olduğunu belirterek, "İhracat için dış ticaret uzmanı yetiştirmek son derece önemli. UİB'e gençlerimizin eğitimine verdiği destekten ötürü minnettarız" diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!