Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

UEDAŞ saha uzmanları eğitim alıyor

UEDAŞ saha personelini teknik ve uzmanlık eğitimlerinin de içinde yer aldığı özel bir eğitim programı ile yetiştiriyor.

UEDAŞ saha uzmanları eğitim alıyor

Güney Marmara Bölgesi'nde 2,5 milyona yakın müşterisiyle elektrik dağıtım işini yürüten, son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ulaştırmak hedefi ile faaliyetlerini sürdüren ve Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ, sahada aktif olan tüm personeli için özel bir eğitim programı hazırladı.
Sepetsiz direk tırmanışından, yüksek gerilimde çalışmaya kadar birçok eğitimi içeren program çerçevesinde UEDAŞ'ın sahada aktif olarak faaliyet gösteren tüm personeli Panayır'da bulunan UEDAŞ eğitim parkurunda eğitim alıyor.
Eğitimleri yerinde inceleyen UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu; "UEDAŞ olarak Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova olmak üzere geniş bir coğrafyada hizmet veriyoruz. Bu bölgede 2500'e yakın çalışanımız var. Çalışanlarımızın büyük çoğunluğu sahada aktif olarak fatura okumadan arıza gidermeye kadar birçok işi yapıyor. Bu çerçevede biz de geçen yıldan bu yana eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Bu eğitimlerimizin en önemli kısmını da direklerde ve enerji hatlarında yaptığımız eğitimler oluşturuyor. Her türlü duruma karşı eğitim veriyoruz. Örnek olarak direklerde oluşacak arızalara sepetli müdahale imkânı olmadığında personelimiz direklere tırmanarak çözüm üretecek. Direk üstü her türlü operasyonu yapacak şekilde personel eğitiliyor. Bu nedenle tırmanış eğitimleri de dâhil olmak üzere iş güvenliği kurallarına uygun şekilde sorun çözebilmek için birçok eğitim yapılıyor. Bu eğitimler ile birlikte personelimiz sahada daha da etkin çözümler üretecek" dedi.
Eğitim programından tüm şehirlerdeki saha personelinin geçeceğini ifade eden İslamoğlu; "UEDAŞ olarak vatandaşımıza verdiğimiz sözü yerine getirebilmek için gerek altyapı yatırımları gerekse personelimize yaptığımız yatırımlar tüm hızı ile devam ediyor" diyerek açıklamasını tamamladı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!