Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

UEDAŞ, Doğu - Batı Yönünde "Sevgi Yolu" inşa etti

Türkiye'nin en büyük enerji dağıtım şirketlerinden bir tanesi olan ve son kullanıcıya enerjiyi en verimli şekilde ulaştırmak hedefi ile faaliyetlerini sürdüren Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), sosyal sorumluluk çalışmaları doğrultusunda çok önemli bir projeyi daha hayata geçirdi.

UEDAŞ, Doğu - Batı Yönünde ''Sevgi Yolu'' inşa ettiUEDAŞ, Şırnak ve Diyarbakır illerinde öğrenim gören ve daha önce şehir dışına hiç çıkmamış olan 40 öğrenciye, unutamayacakları 3 gün yaşattı. "Sevgi Yolu" projesi kapsamında, doğu illerinden gelen öğrencileri ve öğretmenlerini ilk olarak Merinos'taki Genel Müdürlük hizmet binasında ağırlayan UEDAŞ, öğrencilere önce Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdirdi.

Meraklı gözlerle şehri turlayan öğrenciler daha sonra, UEDAŞ tarafından Kestel'de hatıra ormanı için belirlenen alanda fidan dikti. Öğrenciler, hayatlarında ilk kez fidan dikmenin mutluluğunu yaşadı. Bursa programının ardından öğrencileri Çanakkale'ye götüren UEDAŞ, Çanakkale ruhunun küçük yüreklerde hissedilmesine olanak sağladı.

"Gurur Duyuyoruz"

Böylesine anlamlı bir projenin hayata geçirilmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten UEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Türkiye'ye örnek olacak bir çalışma yapıldığını vurguladı. İslamoğlu, "Sevgi Yolu projesini ilk duyduğumda gerçekten mutlu oldum ve hiç düşünmeden hayata geçirilmesi gerektiğini söyledim. Çocukların gözlerindeki o heyecanı ve mutluluğu görmek her şeyden değerliydi. UEDAŞ olarak gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha eklemiş olduk. Bu tür örnek projelerin artarak devam edeceğini düşünüyorum. İnsan ve kalite odaklı hizmet anlayışımız gelecek dönemlerde de aynı doğrultuda sürmeye devam edecek" dedi.

"Projelerimiz Sürecek"

UEDAŞ olarak göreve geldiklerinden beri sosyal sorumluluk çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini belirten UEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Ziya Yüce de, "Sevgi Yolu" projesinin kendileri için oldukça değerli bir proje olduğunu belirtti. Yüce, "Gerçekleştirdiğimiz bu projenin ne kadar özel olduğunu çocukların yüzlerindeki mutluluğu gördükten sonra daha iyi anladık. Öğrencilerin oldukça keyifli 3 gün geçirdiklerini düşünüyorum. Bu tür faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kurumumuz, sosyal sorumluluk adına üretilen her projeye destek veriyor. Bizler de bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla güzel şeyler ortaya koymaya çalıştık. UEDAŞ olarak geçmişte olduğu gibi gelecekte de önemli çalışmalar yapma gayretinde olacağız" diye konuştu.

"Asla Unutmayacağız"

"Sevgi Yolu" projesi kapsamında Bursa'ya gelen Şırnak'a bağlı Beytüşşebap İlçesi 75. Yıl Ortaokulu Öğretmeni Nazmi Güzel de, gösterdikleri ilgi için UEDAŞ' a teşekkürlerini iletti. Doğu illerinde çocukların bu tür programlara ihtiyaç duyduklarını belirten Güzel, "Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bizler için yorucu ancak bir o kadar keyifli bir 3 gün oldu. Çocuklar önce Bursa'yı daha sonra Çanakkale'yi gezme fırsatı buldu. Öğrencilerin tamamı daha önce hiç şehir dışına çıkmamıştı. Onlar için oldukça güzel bir tecrübe oldu. Unutamayacağımız günler geçirmemize olanak sağlayan UEDAŞ' a tüm öğrenciler ve öğretmen arkadaşlarım adına teşekkür ederim" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!