Uçuş filmi yasaklandı mı?

THY Basın Müşaviri Ali Genç, ünlü oyuncu Denzel Washington'un başrolünü oynadığı ve sıra dışı bir pilotu canlandırdığı "Flight" (Uçuş) adlı filmle ilgili olarak bugün bazı basın organlarında çıkan, "THY bu film için pilotlarına 'Bu filmi izlemeyin' uyarısında bulunduğu" şeklindeki haberlere twitter'inden yanıt verdi.

Uçuş filmi yasaklandı mı?

Ali Genç, "Bugün gazete de "THY'de 'uçuş' yasağı, pilotlara "Flight" filminin izlenmemesi önerildi" şeklinde haber var. Doğru değil" dedi.

Ali Genç, sayrıca şu ifadelere yer verdi:

"Filmi izledim. Yolcu olarak uçağa binecekleri biraz tedirgin edebilir ama pilotların izlememesi için herhangi bir konu yok.

Ayrıca Uçuştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcımız özellikle izlemelerini öneriyor. Filmin mesajı dünyanın en iyi pilotu da olsanız, yolcuların büyük bir kısmını da kurtarsanız alkollü kokpite geçiyorsanız cinayetle hüküm giyersiniz."

TÜRKİYE'DE GÖSTERİMDE

Türkiye'de 7 Aralık'ta gösterime giren filmde Denzel Washington, canlandırdığı Whip karakteriyle tüm yasakları çiğneyen, sınırları zorlayan ve düşmekte olan bir uçağı bütün pilotluk yeteneklerini kullanarak sıra dışı bir biçimde indirmeyi başaran pilot rolünü oynuyor. Ancak sonunda pilotun alkollü olduğu anlaşılıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!