Üçevler'e yeni çehre

Bursada Bugün TV ve Radyo Bursada Bugün ortak yayını ile hazırlanan, Mehmet Ali Ekmekçi'nin sunduğu Sohbet Odası'nın konuğu, Üçevler Mahalle Muhtar Adayı Orhan Erkan oldu. Erkan, mahallede gerçekleştireceği projelere dair değerlendirmelerde bulundu.

Üçevler'e yeni çehre

Üçevler Mahalle Muhtar adayı Orhan Erkan, gazilik maaşını Mehmetçik Vakfı ile Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladığını, ilçede de engelli vatandaşlara öncelik vereceklerini söyledi. Kendilerinin çektiği sıkıntıları gençlerin yaşamayacağını söyleyen Erkan, "Üçevler'e yeni çehre gelecek" dedi.

Bursada Bugün TV'de Mehmet Ali Ekmekçi'nin sunumuyla yayımlanan Sohbet Odası programının konuğu olan Üçevler Mahalle Muhtar adayı Orhan Erkan, uzman çavuşluk görevindeyken 1993'te Zaho'daki çatışmada gazi olduğunu söyledi. Kendisine 6 ay sonra sunulan masa başa görevini reddettiğini aktaran Erkan, "Ben sahada olmayı seviyorum. Görevi kabul etmeyerek emekliye ayrıldım. Emekli maaşının da yüzde 80'ini Mehmetçik Vakfı'na, yüzde 20'sini de Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışladım. Kısmet olursa Üçevler'e hizmet için göreve talibim. Çeşitli siyasi partilerde gönüllülük esasıyla görev yaptım. Kazandığım tecrübelerimi Üçevler'e aktaracağım" diye konuştu.SPOR KULÜBÜ KURDUK

Muhtarlık gibi bir düşüncesinin olmadığını vurgulayan Erkan, "Bu dönemki muhtarımız Musa Yılmaz beni ihtiyar heyetine girmek istemediğim halde yazdı ve hatta birinci azası oldum. Çalışma prensiplerimiz örtüşmeyince 1.5 yıl sonra yanından ayrıldım. Arkadaşlarımızın da isteğiyle Üçevler Gençlik Spor Kulübü kurduk. 280 sporcumuz var, küçük yaş kategorilerinde futbol branşında faaliyet gösteriyorlar. Mahallemizdeki gençlerimizin, bizlerin çektikleri sıkıntıları çekmemesini istiyoruz" dedi.

ENGELLİLERE MOBİL HİZMET

31 bin nüfus içerisinde 17 bin 680 seçmenin yer aldığına dikkat çeken Orhan Erkan, " Nilüfer'in 4'ncü büyük mahallesiyiz. Mahallemizin tamamıyla ortak akıl ve fikirlerle her ay toplantılar düzenleyeceğiz. Mahalledeki eksik kalan sorunları bu enerjiyle çözeceğiz. Bu işe gönül vermiş insanları daha çok genç yaştakileri aza olarak tercih ettim. İnsanların engelli olması, yaşam hakkını elinden almaz. Engellilere öncülük vererek mobil muhtarlık hizmetini kendilerine sunacağız. 9 kişiden oluşan bir heyet, herkesin katıldığı biz olmak istiyoruz. Görevimiz vatandaşa hizmet etmek olacaktır" ifadelerini kullandı.

OKUL SORUNU ÇÖZÜLECEK

Muhtarlığın siyaseti olmayacağını kaydeden Erkan, "Muhtarlığın siyaseti olmaz. Hangi görüşte olursa olsun hepsine eşit davranan bir kurumdur. Yapacağımız projelerle birlikte Üçevler Mahallesi'nin tamamen çehresi değişecek. Herkesin imrenerek bakacağı bir yer olacak. Park ve yeşil alanlar artacak. Kapalı pazaryeri projemizle üreten kadınlar da kazanacak. Ayrıca ulaşım sorunu sona erecek. En çok önem verdiğim konu eğitimdir. Mevcut 5 okul alanı için girişimlerimizi hızlandıracağız. Artık Üçevler Mahallesi'nde ikamet eden öğrenciler kendi mahallelerinde eğitim görecek" açıklamasını yaptı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!