Uçağı kaçırınca...

Diyarbakır uçağını kaçıran yolcular, Türk Hava Yolları'nın (THY) yer hizmetlerini yürüten Turkısh Ground Services'in (TGS) personeline saldırdı. Yolcuların saldırdığı 2 TGS personeli yaralandı.

Uçağı kaçırınca...

Türk Hava Yolları'nın gece saat 01.30'daki TK 2612 sefer sayılı Diyarbakır uçağına geç kalan 3 yolcu, personeli darp etti. Check-in (bilet ) işlemlerinin süresi bittikten sonra Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'ne gelen 3 yolcu ile beraberindekiler, kontuarda bulunan TGS personelini dövmeye başladı. Saldırganların yumruklaması üzerine E.Y. isimli çalışanın burnu kırılırken, K.A.'nın da yüzünün çeşitli yerlerinde şişmeler meydana geldi. Olayın ardından TGS personeli polise başvurarak, saldırganlardan şikayetçi oldu. Saldırganları uğurlamaya gelenlerin de İç Hatlar terminali önünde TGS personelini tehdit ettiği iddia edildi. Şikayetçi olan TGS çalışanlarına, Bakırköy Devlet Hastanesi'nde darp raporu verildi.

Benzer bir başka olayın da 24 Şubat'ta yine Atatürk Havalimanı'nda yaşandığı ortaya çıktı. Alınan bilgiye göre, Dış Hatlar Terminali'nden THY uçağıyla Moskova'ya giden 50-60 kişilik grup, uçağa alınırken geç kalan arkadaşları için beklemeye başladı. Uçağın zamanında kalkması için grubu binişe davet eden memurun uyarılarına sinirlenen grup, TGS personeline saldırdı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!