Üç çocuğun ölüm sebebi belirlendi

Şanlıurfa'da geçtiğimiz aylarda pamuk yığınları içerisinde ölü olarak bulunan üç çocukla ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Adli Tıp Kurumu çocukların kesin ölüm sebebini belirledi.

Üç çocuğun ölüm sebebi belirlendi

Savcılığa gelen raporda üç çocuğun 'asfiksi' (boğulma) sonucu öldüğü belirtildi. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olaya ilişkin başlattığı soruşturma devam ediyor.  

Uykuda öldüler

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinin Ulucanlar mahallesinde pamuk yığınlarının üstünde uyuyan kardeşler Harun Tekdağ (13) ve Ali Tekdağ (14) ile kuzenleri Hüseyin Tekdağ (14) sabahsaatlerinde ölü olarak bulunmuştu. Olaya ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında savcılık Adli Tıp Kurumu'ndan rapor istemişti. Yapılan ayrıntılı incelemenin neticesinde Adli Tıp Kurumu raporu hazırladı ve savcılığa gönderdi.

Raporda  üç çocuğunda 'pamuk yığınları arasında havasız kalmaları nedeniyle asfiksi (boğulma) sonucu öldüğü' belirtildi. Raporda, pamukların ilaçlı olmasından kaynaklı herhangi bir zehirlenme olduğuna dair ibare yer almadı. Çocukların uykudayken pamuk yığınlarının üzerlerine devrilmesi sonucu boğuldukları değerlendiriliyor. Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın olaya ilişkin soruşturması devam ediyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!