U20 Dünya Kupası kuraları çekiliyor

Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın kura çekimleri 25 Mart Pazartesi günü İstanbul'da gerçekleştirilecek.

U20 Dünya Kupası kuraları çekiliyor

Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın kura çekimi bugün İstanbul'da yapılacak.

The Grand Tarabya Hotel'de gerçekleştirilecek kura çekimi saat 19.00'da başlayacak.

Etkinliğe, FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'nin yanı sıra, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mustafa Denizli ve eski milli futbolcular Hakan Şükür ile Rüştü Reçber de katılacak.

AFRİKA'DAN 4 TAKIM

Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na, Afrika Futbol Konfederasyonu'ndan (CAF) katılacak 4 takım belli oldu.

Cezayir'de, Afrika'nın en iyi 8 ekibini bir araya getiren ve 30 Mart Cumartesi günü tamamlanacak CAF 20 Yaş Altı Şampiyonası'nda yarı finale yükselen Mısır, Mali, Gana ve Nijerya, organizasyona katılmaya hak kazandı.

Böylelikle, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nda mücadele edecek 24 takımın 23'ü kesinleşmiş oldu. Turnuvaya Okyanusya Futbol Konfederasyonu'ndan (OFC) katılacak ülke ise 29 Mart Cuma günü belli olacak.

FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'na katılması kesinleşen 23 ülke şöyle:

Türkiye, İspanya, Fransa, İngiltere, Portekiz, Yunanistan, Hırvatistan, Güney Kore, Avustralya, Irak, Özbekistan, Kolombiya, Paraguay, Uruguay, Şili, ABD, Küba, El Salvador, Meksika, Mısır, Mali, Gana ve Nijerya.

FIFA U-20 Dünya Kupası'nın grup torbaları şu şekilde:

1. TORBA
İspanya - UEFA (Avrupa) U-19 Şampiyonası galibi
Güney Kore - AFC (Asya) U-19 Şampiyonası galibi
Kolombiya - CONMEBOL (Güney Amerika) U-20 Şampiyonası galibi
CAF (Afrika) U-20 Şampiyonası galibi
Meksika - CONCACAF (Kuzey-Orta Amerika ve Karayipler) U20 Şampiyonası galibi
OFC (Okyanusya) U-20 Şampiyonası galibi

2. TORBA
Avustralya
Irak
Özbekistan
CAF U-20 Şampiyonası'nın galibi dışında gelecek 3 takım

3. TORBA
Paraguay
Uruguay
Şili
ABD
Küba
El Salvador

4. TORBA
Türkiye
Fransa
İngiltere
Portekiz
Yunanistan
Hırvatistan

24 takım 6 grupta mücadele edecek

24 takımın 6 gruba ayrılacağı kura çekiminde Avrupa Kıtası'nın Şampiyonu İspanya, A Grubu'nda 1. Torba'da yer alacak ve tüm grup maçlarını İstanbul'da oynayacak. 1 Torba'nın diğer takımları 5 konfederasyonun şampiyonlarından oluşacak. AFC (Asya Futbol Konfederasyonu) ve CAF'ın (Afrika Futbol Konfederasyonu) geriye kalan temsilcileri ise 2. Torba'da, CONMEBOL (Güney Amerika Futbol Konfederasyonu), CONCACAF (Kuzey-Orta Amerika ve Karayipler Futbol Konfederasyonu) katılımcıları da 3. Torba'da bulunacak. C Grubu'nda mücadele edecek ev sahibi Türkiye ile UEFA'dan katılan 5 takım ise kura çekiminde 4. Torba'da yer alacak.

Torba dağılımında konfederasyondan gelen takımların gruplarda birbiriyle karşılaşmaması sağlandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!