Twitter, onaylanmış hesap sistemini tüm kullanıcılara açacak

Twitter, eleştirilerin özelliklerinden onaylanmış hesap sistemini iyileştirmek için harekete geçti. Sosyal ağ, kimliğini doğrulayan herkese ünlü mavi tik onayını vermeye hazırlanıyor

Twitter, onaylanmış hesap sistemini tüm kullanıcılara açacak

Twitter CEO'su Jack Dorsey, daha önce "bozuk" olduğunu kabul ettiği onay sistemine dair yeni bir strateji belirlediklerini duyurdu. Kullanıcıların sorularını yanıtladığı canlı yayında konuşan Dorsey, daha fazla kullanıcının onaylanmış hesaplara sahip olmasını planladıklarını duyurdu.

Daha önce yalnızca sanatçı, sporcu ve politikacı gibi halka mal olmuş ünlü kişilerin profillerini onaylayan Twitter, kullanıcıların kimliğini ve güvenilirliğini doğrulayacak yeni bir süreç üzerinde çalışıyor.

Twitter, kimliğini doğruladığı ve profilinde olduğunu söylediği kişi olan tüm kullanıcılara onaylanmış hesap rozeti vermeyi planlıyor. Ancak yeni onay sürecinin ne zaman devreye sokulacağına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

"Dünyanın en güvenilir servislerinden bir tanesi olmak istiyoruz ve bunun için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz." diyen Jack Dorsey, statü sembolü haline gelen onaylanmış hesap sistemini bir güven sembolüne dönüştürmeyi amaçlıyor.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!