Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Twitter'dan açıkladı

Başbakan Yardımcısı Arınç, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresiyle ilgili, Twitter'dan açıklama yaptı.

Twitter'dan açıkladı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ile 9 BDP'li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresiyle ilgili açıklamalarının medyada eksik yansıtıldığını belirtti.

''BDP'li milletvekillerinin bir kısmı TCK'daki tabirle 'taammüden suç' işliyorlar'' ifadelerini kullanan Arınç, şunları kaydetti:

''Yani bilerek ve isteyerek, soğukkanlılıkla kanunlarda suç sayılan eylemleri yapıyorlar. Eğer sivil bir şahıs bu suçları işlemiş olsaydı, savcılar harekete geçer iddianame tanzim eder, kendilerini mahkeme önüne çıkarırlardı. Söz konusu kişi milletveki-siyasetçi olursa dokunulmazlıklarının kalkması doğru mu olur yanlış mı olur, faydalı mı olur zararlı mı olur. Sonuçlarının siyasi açıdan da hesaplanarak bu kararın verilmesi lazım. Adalet ve yargı yönü bir başka, siyasi yönü bir başka olan farklı iki konuyla karşı karşıyayız. Her milletvekilimizin bu konudaki kararını verirken olayın siyasi sonuçlarını, Türkiye için ne getirip götüreceğini ayrıca hesaplayacağını ve ona göre karar vereceğini düşünüyorum.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!