Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Twitter'da güvenlik önlemi artıyor

Twitter, siber korsanlık olayları sonrasında güvenlik sistemini geliştirme yoluna gitti.

Twitter'da güvenlik önlemi artıyor

Twitter, son zamanlarda yaşanan ve bazı tanınmış şirketlerin de etkilendiği hesap hackleme olayları nedeniyle site güvenliğini artırdı.
Site tarafından hayata geçirilen yeni güvenlik önlemlerine göre, kullanıcılar Twitter hesaplarına iki basamaklı bir yolla bağlanabilecekler. Şirket tarafından yapılan açıklamada iki aşamalı bağlanma seçeneğinin şimdilik isteğe bağlı olduğu ama ileride daha zorlayacı güvenlik önlemlerini getirebilecekleri ifade edildi.
Twitter'ın yeni güvenlik önlemi kullancılarına siteye bağlanırken telefon numaralarını kaydetmelerini istiyor ve girilen numara doğrulanıyor.
Site ayrıca "phishing" olarak adlandırılan bazı hesap çalma girişimlerine karşı ise kullanıcılardan e-posta adreslerini doğrulamalarını istiyor.

AP HACKLENMİŞ, WALL STREET ÇAKILMIŞTI
Şirketi daha yoğun güvenlik önlemleri almaya iten olay ise haber ajansı Associated Press'in Twitter hesabının geçtiğimiz ay hacklenmesi oldu. Hacklenen hesap üzerinden Beyaz Saray'da iki adet patlama olduğu ve ABD Başkanı Barack Obama'nın yaralandığına dair bir son dakika haberi geçilmişti.
Atılan bu tweetin ardından ABD hisse piyasalarında 200 milyar dolarlık kayıp yaşanmıştı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!