Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Tuvalette hayat mücadelesi!

İş bulma umuduyla İzmir'e geldikten sonra maddi imkansızlıklar sebebiyle sokakta kalan Fatih Pala ve eşi Merve Pala 2 yaşındaki çocuğu Ali Pala ile birlikte bir caminin tuvaletinde hayat mücadelesi veriyor.

Tuvalette hayat mücadelesi!

Oto boyacısı olan Fatih Pala (25), Konya'da 6 yıl önce tanıştığı Merve Pala (22) ile evlendikten sonra baba evinde yaşamaya başladı. İş bulamadığı için geçim sıkıntısı çeken Fatih Pala, iş bulmak amacıyla Konya'dan 1 yıl önce İzmir'e geldi. Bornova ilçesi Mevlana Mahallesi'ndeki kayınpederinin yanında kalan ve iş arayan Fatih Pala'ya sabıkalı olduğu için tüm kapılar yüzüne kapatıldı. Kısa bir süre sonra kayınpederinin İzmir'den başka bir şehre taşınmasıyla evsiz kalan Pala ailesi sokakta kalmaya başladı. Kalacak bir yeri olmayan Fatih Pala ve eşi Merve Pala gece havanın soğuk olması nedeniyle 2 yaşındaki çocukları üşümesin diye Doğanlar Merkez Camii'nin bayanlar tuvaletine sığındı.

Gündüz parkta gece ise tuvalette hayat mücadelesi verdiklerini belirten baba Fatih Pala, "Evlenmeden önce işlediğim suç sebebiyle sabıkam var. Bu yüzden kimse bana iş vermiyor. Evlendikten sonra yeni bir hayata başladım. İnsanlardan bana yeni bir şans versinler. Beni geçmişimden dolayı yargılamasınlar. Eşim ve 2 yaşındaki çocuğum ile tuvalette kalıyoruz. Çevredeki vatandaşların verdikleri ekmekle karnımızı doyurmaya çalışıyoruz. Yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyorum" diye konuştu.

2 yaşındaki çocuğunun üşümemesi için 1 haftadır tuvalette kaldıklarını ifade eden anne Merve Pala İse, " tek isteğim çocuğum için kalacak bir yer. Çocuğumun sokaklarda tuvalette kalmasına bir anne olarak içim el vermiyor. Kendim için değil 2 yaşında çocuğum için lütfen bize yardım edin" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!