Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TUSAŞ Başkanı'ndan Bursa Uludağ Üniversitesi'ne teşekkür ziyareti

TUSAŞ Başkanı'ndan Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz'u ziyaret etti. Başkan Borat, uzay ve havacılık alanlarında verdikleri destekten dolayı Rektör Kılavuz'a teşekkür etti. 'ye teşekkür ziyareti

TUSAŞ Başkanı'ndan Bursa Uludağ Üniversitesi'ne teşekkür ziyareti

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat'ı ağırladı. Üniversite olarak Türkiye'nin teknolojik alanlardaki milli ve yerli üretim hedefleri doğrultusunda çalışmalara destek verdiklerini kaydeden Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, "Ülkemizin milli ve yerli kalkınma hamlesi içerisinde üniversiteler olarak bizler de üstümüze düşen görev ve sorumlulukların bilinci ile hareket ediyoruz. TUSAŞ ile önceki yıllarda başlattığımız işbirliğini yeni dönemde daha da geliştirerek somut çıktılar elde etmek istiyoruz. ULUTEK bünyesindeki TUSAŞ Ar-Ge Merkezi'nde Mühendislik Fakültemizden öğrenciler eğitimler almaya devam ediyor. Burada beğenilen çocuklarımız doğrudan kurum bünyesinde işe başlatılıyor. Bu işbirliklerinin ülkemiz adına çok faydalı sonuçlar doğuracağına inanıyoruz. Birlikte proje ve çalışmalar yapmak için her türlü işbirliğine ve desteğe hazırız" diye konuştu.

UZAY VE HAVACILIK SANAYİİ, TÜRKİYE'NİN 2023 HEDEFLERİNDE ÖZEL BİR YER TUTUYOR

TUSAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Borat da Bursa Uludağ Üniversitesi ile yürüttükleri işbirliklerinin diğer kurumlar için de örnek niteliğinde olduğuna işaret etti.  Türkiye'nin 2023 hedeflerinde uzay ve havacılık sanayiinin çok önemli bir yeri bulunduğunun altını çizen Prof. Dr. Oğuz Borat; "Yerli ve milli projelere ağırlık vermeye devam ediyoruz. Bu alanda mevcut işbirliklerimizin yanı sıra yeni işbirliği alanları da oluşturmaya çalışıyoruz. Bursa Uludağ Üniversitesi de bizim farklı alanlarda işbirliği içerisinde bulunduğumuz üniversitelerimizin başında geliyor. İki taraf da üzerine düşen sorumlulukların bilinci ve gayreti ile çalışmalarına devam ediyor. Üniversitemizin kıymetli yöneticilerine bizlere verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Hepsine görevlerinde başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

TUSAŞ Yönetim Kurulu Üyesi H. Cihangir Kadakal, Adnan Çelik, Ar-Ge ve Prototip Operasyonları Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Öztürk ve BUÜ yöneticilerinin de hazır bulunduğu ziyaretin sonunda Prof. Dr. Oğuz Borat, Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz'a TUSAŞ üretimi olan helikopterin birebir maketini hediye etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!