Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkyılmaz'dan Vali Daşöz'e ziyaret

Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında Manisa İl Sağlık Müdürlüğü görevinden, Manisa Kamu Hastaneler Birliği (KHB) Genel Sekreterliği görevine atanan Murat Türkyılmaz, yeni oluşumda görev alan diğer yöneticilerle birlikte Vali Halil İbrahim Daşöz'ü makamında ziyaret etti.

Türkyılmaz'dan Vali Daşöz'e ziyaret

Ziyarete, Manisa KHB Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz'ın yanı sıra, KHB bünyesindeki Tıbbi Hizmetler Başkanı Leyla Arıcı, Mali Hizmetler Başkanı Sezai Kaya, İdari Hizmetler Başkanı Halil Kaşlı ile Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay ve İl Sağlık Müdür Vekili Mustafa Alp Akoğlan katıldı.
Ziyarette Manisa KHB Genel Sekreteri Murat Türkyılmaz, Vali Daşöz'e Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında 81 ilde oluşturulan KHB Genel Sekreterliği hakkında bilgi verdi. Türkyılmaz, "Birliğimiz genel sekreter başta olmak üzere Tıbbi hizmetler başkanı, İdari hizmetler başkanı ve Mali hizmetler başkanı olmak üzere 3 başkandan oluşmaktadır. Birliğe bağlı hastaneler, hastane yöneticisi tarafından yönetilecektir. Hastane yöneticisine bağlı olarak başhekimlik, idari ve mali hizmetler ile sağlık bakım hizmetleri müdürlükleri görev yapacak. Başkanlıklar bünyesinde de uzmanlar bulunmakta. Kamu Hastaneler Birliği ile amacımız, tüm kamu hastanelerini bir çatı altında toplayıp, daha verimli ve iyi hizmet sunmaktır. Vatandaşlarımıza sunduğumuz sağlık hizmetlerindeki kalitenin yükselmesini ve hizmet etkinliğimizin artmasını hedefliyoruz" dedi.
Vali Halil İbrahim Daşöz de, Manisa KHB Genel Sekreterliği görevine atanan Türkyılmaz ve yönetimine yeni görevlerinde başarı diledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!