Turkuaz ve siyah renkli taksiler geliyor!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Yönetim Kurulu Üyesi Halit Yılmaz, İstanbul'da UKOME'nin aldığı yeni karara göre, 31 Mayıs 2018'den itibaren herhangi bir sebepten dolayı araç veya sahip değişikliği durumunda asgari D segmenti şartı getirildiğini belirterek, "Yani, yenilenecek araçların renkleri turkuaz ve siyah renkte olacak." ifadesini kullandı.

Turkuaz ve siyah renkli taksiler geliyor!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Halit Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin,  korsan taşımacılığın önüne geçmek için önemli adımlar attığını bildirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin taksicilikte kalitenin artması için  önemli bir hamle yaptığını belirten Yılmaz, taksiler için hizmette kalitenin  yükseltilmesini teklif ettiklerini, alınan kararın da "taksici esnafının yeniden  dirilişi ve üzerindeki durgunluğu atması" anlamına geldiğini vurguladı.

Yılmaz, "UKOME'nin aldığı yeni karara göre, 31 Mayıs 2018 tarihinden  itibaren herhangi bir sebepten dolayı araç değişikliği veya sahip değişikliği  durumunda asgari D segmenti şartı getirilmiştir. Yani, yenilenecek araçların  renkleri turkuaz ve siyah renkte olacak." ifadelerini kullandı.

Ticari araçların ÖTV'siz yenilemesine imkan sağlayan usul ve esasların  2016'da ResmiGazete'de yayımlandığını ve ÖTV'siz yenilemenin 30 Haziran 2019'a  kadar geçerli olacağını hatırlatan Yılmaz, şunları kaydetti:

"İstanbul'da ticari taksi sayısı 18 bin adettir. Bugüne kadar ticari  taksilerin 9 bini ÖTV'siz yenileme uygulamasından yararlandı. UKOME'de alınan  karara göre, ÖTV'den yararlanmak isteyen araçların artık D veya E segmenti araç  alması gerekiyor. Yine İstanbul'da 5 yaş sınırı olduğu hesaplanırsa 2022 yılında  tüm taksilerimiz yüksel model konumuna gelmiş olacaktır. Bu yeni düzenlemeler ile  taksici esnafımızın, İstanbul halkına yakışır kaliteli ve güvenli hizmet vereceği  bir gerçektir."

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni bir düzenleme ile kaliteyi  yükseltmek adına araçlarla birlikte şoförler için "TUDES" adı altında yeni bir  sistem oluşturduğunu bildiren Yılmaz, "Yeni düzenleme ile şoför esnafı iğneden  ipliğe denetlenerek, kötü niyetli şoförler sistemin dışında bırakılarak hizmette  kalite gelecektir. Artık taksicilikte çok farklı bir sistem olacağını  söyleyebilirim. Avrupa'da dahi olmayan yeni nesil bir taksicilik geldiğini  sevinçle söylemek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!