Türkiye "zeytinyağı" ile tanıtılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, zeytinyağının gastronomi turizmindeki payını artırmak amacıyla "Zeytinyağı Çalıştayı" düzenleyecek.

Türkiye ''zeytinyağı'' ile tanıtılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı, zeytinyağının gastronomi turizmindeki payını artırarak, turistik ürün olarak kullanılması amacıyla 14-16 Mart arasında ''Zeytinyağı Çalıştayı'' düzenleyecek.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin dünya sıralamasında lider ülkeler arasında yer aldığı turizm ve zeytincilik sektörleri, Bakanlığın Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünce düzenlenecek çalıştayda bir araya gelecek.
Zeytinyağının, geleneksel Türk mutfağında bilimsel olarak da yerinin belirlenmesi, gastronomi turizmindeki payının artırılarak turistik ürün olarak kullanılması ve tanıtımının sağlanmasının amaçlandığı çalıştay, 14-16 Mart arasında İstanbul, Balıkesir ve İzmir'i kapsayan program çerçevesinde gerçekleştirilecek.
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın açılışını yapacağı çalıştayda, Osmanlı'dan bugüne Türk mutfağından eşsiz örnekler yerli ve yabancı konuklarla buluşacak.
İstanbul'daki çalıştaya Uluslararası Zeytin Konseyi yetkililerinin yanı sıra Kanada, Çin, Japonya, Rusya, ABD ve Brezilya gibi ülkelerden de çok sayıda üst düzey konuk katılacak.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!