Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye'yi geriye götüren projedir

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, zorunlu eğitim süresini 12 yıla çıkartan yasayı eleştirdi.

Türkiye'yi geriye götüren projedir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Urla Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk Kültür Merkezi'nin açılış töreninde, yasanın, ne uzmanlarca ne de kamuoyunda tartışılmadan, ''biz yaparız olur'' mantığıyla çıkarıldığını ileri sürdü.
Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
''Şimdi 4+4+4 ucubesini getirdiler. Birinci 4'ten sonra 9 yaşındaki çocuğa diyoruz ki, 'mesleğini seç', 9 yaşındaki çocuk nasıl mesleğini seçecek? Liseyi bitirenler bile ne meslek seçeceğini büyüklerine sorar. Nerede rastlanır bu anlayışa? 5 yaşındaki çocuk ilköğretime başlayacak. Annelere soruyorum, 5 yaşındaki çocuk nasıl ilköğretime başlayacak? Okul öncesi eğitime başlayabilir, ama ilköğretime nasıl başlar?
4+4+4'ü getirdiler, toplum tartıştı mı? Bir pedagoji uzmanına, üniversitelere, öğretmenlere, annelere soruldu mu? 'Biz yaparız olur' dediler. Recep Tayyip Erdoğan, yarın ameliyathaneye girip, 'durun ameliyatı ben yapacağım' derse şaşırmayın. Tabii, o kişi ameliyat masasında kalır. 'Ben her şeyi bilirim' diyen cahil insandır. Bilen insan, konunun uzmanına danışan insandır. İlkokulu bitiren herkes milletvekili olabilir, ama doktor, mimar, mühendis olamaz. Onun için 4+4+4 Türkiye'yi ileriye değil, geriye götüren bir projedir.''

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!