Türkiye'ye sert tepki

Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Türkiye'nin "Irak, Suriye ve Mısır eksenini ortadan kaldırmaya ve İsrail'in çıkarlarını korumaya çalıştığını" öne sürdü.

Türkiye'ye sert tepki

 Irak Başbakanı Nuri El Maliki, Türkiye'ye yönelik ağır eleştirilerini sürdürerek Türkiye'nin "Irak, Suriye ve Mısır eksenini ortadan kaldırmaya ve İsrail'in çıkarlarını korumaya çalıştığını" iddia etti.

Lübnan'dan yayın yapan el-Meyadin televizyonuna demeç veren El Maliki, Ortadoğu'nun bir yanardağ haline geldiğini belirterek "Türkiye'nin kendi taleplerini Suriye, Irak ve Mısır'a dayatmaya çalıştığını ve bu ülkelerde güvenlik sorunları yarattığını" öne sürdü.

Fars Haber Ajansı tarafından yansıtılan açıklamalarında Türkiye'yi "Irak, Suriye ve Mısır eksenini ortadan kaldırarak İsrail'in çıkarlarına hizmet etmekle suçlayan Maliki, İsrail'in Suriye'deki bilimsel araştırma merkezine yönelik saldırısının "tüm Arapların ve Müslümanların onurunu kıran aşağılayıcı bir saldırı olduğunu" savundu.

Nuri El Maliki, Suriye'ye yönelik dış müdahalelerin son derece açık olduğunu ileri sürdü ve "tüm dünyanın da Türkiye ve Katar'ın oynadığı rolden şikayetçi olduğu" iddiasında bulundu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!