Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK SÖZLEŞME İMZALANDI

Bem-Bir-Sen, Bursa İl Özel İdaresi ile Sosyal Denge Sözleşmesi imzaladı. Bursa İl Özel İdaresi ile Bem-Bir-Sen BURSA ŞUBESİ arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesi ilk defa bir il özel idaresi ile imzalanması nedeniyle Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyor.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK SÖZLEŞME İMZALANDI

Bursa İl Özel İdaresi binasında gerçekleştirilen imza törenine Bursa İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kemal Demirel, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, Bem-Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Ali Alan ile çok sayıda meclis üyesi katıldı.

SÖZLEŞMEYLE MEMURLARIN HAKKI YÜZDE 30 ARTTI
İl Özel İdaresi memurlarının en düşük maaşla çalışan memurlar olduğuna ve imzalanan bu sözleşme ile memurların haklarının dengelendiğini belirten İGM Genel Sekreteri Kemal Demirel, yaşanan dengesizliği ortadan kaldırmak amacıyla bu konuyu meclise taşıdıklarını ve sosyal denge sözleşmesinin oy birliği ile kabul edildiğini aktardı. Demirel, "Bem-Bir-Sen ile İl Özel İdaresi arasında imzalanan 'sosyal denge sözleşmesi' ile çalışan memurlarımızın hakları yeniden düzenlendi ve İl Özel İdaresi'nde çalışan 157 memurun hakları yüzde 30 oranında arttı" dedi. Memurların sosyal haklarında yüzde 30'luk bir artış yaşanacağını kaydeden Demirel, bu kararın oluşturulup imza aşamasına kadar geçen süreçte emek sarf eden herkese teşekkürlerini iletti.

BURSA İL ÖZEL İDARESİ İLE BİR İLKE İMZA ATTI
Türkiye genelinde sosyal sendikacılığı benimseyerek projeler ürettiklerini söyleyen Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, ilkeli ve hizmet odaklı sendikacılığı öne çıkaran çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti. 450 belediye ile sosyal denge sözleşmesini imzaladıklarını kaydeden Turbay, "İl özel idareleri ile yapılarak Türkiye'ye model olacak bu sözleşmeyi ilk defa Bursa İl Özel İdaresi ile imzalıyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum" ifadelerini kullandı. Turbay, "Özel idare çalışanları verilen haklardan daha fazlasını hak etmelerine rağmen çoğu haklarını alamıyorlardı. Yapılan bu sözleşme ile çalışma şartları iyileştirildi. Yapılan bu sözleşme Türkiye'ye örnek olacaktır" diye konuştu.

İL ÖZEL İDARESİ MEMURLARI İÇİN MİLAT SAYILABİLECEK SÖZLEŞME
Türkiye'ye örnek olacak projeye imza atmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Bursa İl Genel Meclis Başkanı Nurettin Avcı, "Bugün memur arkadaşlarımız için bir milat sayılabilir. İmzalanan sözleşme ile memurların ücret ve özlük hakları adına daha iyi çalışmalar gerçekleştirilecektir" dedi.
Çalışanların şartlarının iyileştirilmesinin kurumun verimliliğini artıracağına değinen Avcı, "Türkiye şu an 10 yıl önceki Türkiye değil, 10 yıl sonra da şimdiki Türkiye olmayacaktır" ifadelerini kullandı. "Memurlarımızın çok daha iyi şartlarda çalışmasını istiyoruz. Daha adaletli neticelere vesile olacak ve herkesi mutlu edecek bir noktaya varmayı temenni ediyorum" diyen Avcı, bu kararın alınmasında emeği geçen meclis üyelerine de ayrıca teşekkür etti.

İLKLERE İMZA ATAN ŞEHİR...
Yapılan konuşmaların ardından Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker Sosyal Denge Sözleşmesi ile ilgili süreci ve varılan nokta ile ilgili görüşlerini bildirdi. Bu konu ile ilgili konuşan Şeker, Türkiye'de 4 yüz 20 bin Bursa'da ise 14 bin üyesiyle yetkili ve etkili sendika olduklarını aktardı. Bursa'nın ilklere imza atan bir şehir olduğunu kaydeden Şeker, "Bursa yine bir ilke imza atmıştır" dedi. Sözleşme ile ilgili süreçte İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Demirel ile görüştüğünü ve bu sözleşmenin imzalanmasında Demirel'in büyük katkısı olduğunu söyledi. Şeker, Memur-Sen olarak tüm iş kollarında gerekli bütün çalışmaları yürüteceklerini de ayrıca dile getirdi.

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!