TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

13 MAYIS 2011 CUMA

TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

İHLAS HABER AJANSI

 - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 12.00'de Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen toplu açılış törenine katılacak, saat 14.00'te Manisa Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap edecek, saat 17.00'de Denizli Özay Gönlüm Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap edecek, saat 18.30'da Mükerrem-Mehmet Eke İlköğretim Okulu'nda toplu açılış törenine katılacak

TBMM Başkanı Şahin'in programı
- TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Karabük'ün Eflani İlçesinde saat 10.30'da, kaymakamlığı ziyaret edecek.


Bakanların faaliyetleri

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, saat 11.00'de OSTİM'de ziyaretlerde bulunacak, saat 16.00'da işadamlarıyla birlikte yemekli toplantıya katılacak

- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, saat 16.30'da Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası'nda düzenlenen toplantıya katılacak

- Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, İstanbul'da saat 10.30'da, Deniz Temiz Derneği'nce Mecidiyeköy İlköğretim Okulu'nda düzenlenen 'Sınırsız Mavi Projesi' konulu basın toplantısına katılacak.

- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 13.00'te Siirt Valiliği'ni ziyaret edecek. Bağış, Siirt'te, saat 15.00'te AK Parti İl ve İlçe Kadın Kollarının Anneler Günü etkinliğine, saat 16.00'da AK Parti Genişletilmiş İl Başkanlığı Toplantısına katılacak.

- Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum'da, saat 11.00'de Olur ilçesinde, saat 15.00'te Oltu ilçesinde halka hitap edecek.

- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, saat 10.00'da Karaman Valiliği'ni ziyaret edecek. Temel atma törenlerine katılacak olan Dinçer, saat 17.30'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya gelecek. Dinçer, saat 20.00'de, Kemal Kaynaş Stadı'nda gerçekleştirilecek 734. Türk Dil Bayramı kutlamaları programına katılacak.

- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de incelemelerde bulunacak ve partisinin seçim çalışmalarına katılacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 09.00'da Kayseri'de, 14.00'te Kırşehir'de, saat 17.00'de Kütahya'da partisince düzenlenen mitinglerde konuşacak.

- DSP Genel Başkanı Masum Türker, seçim çalışmalarını Uşak'ta sürdürecek. Türker, saat 10.30'da Uşak Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret edecek. Saat 11.00'de şehir turu gerçekleştirecek olan Türker, saat 12.30'da kahvehane toplantısında vatandaşlarla bir araya gelecek. DSP lideri; saat 14.00'te Eşme ilçesinde, saat 15.30'da Ulubey ilçesinde vatandaşlarla buluşacak. Saat 16.30'da Hasköy Belediye Başkanlığı'nı ziyaret edecek olan Türker, saat 17.30'da Sivaslı ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelecek.

- Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, İstanbul'da saat 12.00'de Sarıyer ilçesinde, saat 15.00'te Beşiktaş ilçesinde seçim çalışmalarında bulunacak.

- HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Siirt'te saat 10.00'da, vatandaşlara hitap edecek.

- CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, İstanbul Bebek Otel'de saat 10.00'da, partisinin ekonomi politikalarını anlatacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- İstanbul'da düzenlenen "4'üncü BM En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı" sona erecek, saat 17.00'de İstanbul Eylem Planı açıklanacak.

- KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Sakarya'da ziyaretlerde bulunacak ve programa katılacak. Eroğlu; saat 10.00'da Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü'nü ziyaret edecek, saat 10.30'da "Kıbrıs Gazileri ile Kıbrıs Barış Harekatı" programında konuşacak. Saat 14.00'te Valiliği, saat 15.00'te Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret edecek olan Eroğlu, ardından İstanbul'a hareket edecek.

- 734. Türk Dil Bayramı kutlamaları kapsamında, saat 09.30'da Karaman'daki Türk Dil Parkı'nda tören düzenlenecek. Yunus Emre Türbesi'nde dua edilmesinin ardından, Türk Dil Parkı'ndan Aktekke Meydanı'na kadar "Türk Dili Yürüyüşü" yapılacak. Kemal Kaynaş Stadı'nda saat 20.00'de kutlama programı gerçekleştirilecek.
- Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Yönetim Kurulu Antalya Toplantısı, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun katılımıyla, Dedeman Otel'de saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

- Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun, Antalya'da saat 10.00'da, RTÜK ve Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Üçüncü Gelecekle İletişim Çalıştayı'na katılacak.

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar'da saat 11.00'de, İBB Bağcılar Merkez Bölge Parkı, Spor Tesisleri ve Kültür Kompleksi temel atma törenlerine katılacak. Topbaş, daha sonra Bağcılar Yıldıztepe Gençlik Merkezi inşaatında inceleme yapacak.

- İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, saat 11.30'da Arnavutköy ilçesinde incelemelerde bulunacak. Mutlu, saat 12.15'te Arnavutköy Belediyesi'ni ziyaret edecek.

- Vakıflar Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Kuveyt Vakıflar Genel Sekreterliği ve İslam Kalkınma Bankası işbirliği ile düzenlenen "5. Vakıfların Fıkhi Sorunları Sempozyumu", İstanbul Conrad Otel'de saat 10.00'da gerçekleştirilecek.

- Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Üniversitesi'nin düzenlediği ve 21 bisikletçinin katıldığı 710 kilometrelik bisiklet turu 'Işık Yolculuğu', Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü'nde saat 10.00'da düzenlenecek törenle son bulacak. Törenin ardından bisikletçiler, Işık'ın simgesi olan bir meşaleyi yakarak Boğaziçi Köprüsü'nden geçip Işık Üniversitesi'nin Şile Kampüsü'nde düzenlenecek Bahar Festivali May Light'a katılacak.

- Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu üyeleri, İstanbul'daki Suriye Konsolosluğu önünde saat 13.30'da, Suriye yönetimini protesto edecek.

- Bedensel Engelliler Derneği tarafından saat 11.45'te Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'e engellilerin eğitim ve istihdamına yönelik hizmetlerinden dolayı şükran plaketi verilecek.

- Türkiye Ziraatçılar Birliği'nin 62. kuruluş yıldönümü nedeniyle, saat 14.00'de Gür Kent Otel'de tören düzenlenecek

- Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası 5. Genel Kurulu, saat 10.00'da Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi'nde başlayacak

- Herbalife firması ve 2012 Londra Olimpiyatları'na hazırlanan milli sporcular arasında sponsorluk anlaşması yapacak. 4 milli sporcunun da katılacağı imza töreni, saat 14.00'de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nde gerçekleştirilecek

- "Öğrencilerde turizm bilinci oluşturmak, Ankara hakkında farkındalık sağlamak" amacıyla, saat 09.00'da Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gazi Üniversitesi işbirliği ile bir protokol töreni gerçekleştirilecek

- Çankaya Belediyesi'nin, "Engelliler Haftası" dolayısıyla düzenlediği "Engelsiz Çankaya Şenliği", saat 17.00'de Karanfil Sokak'ta gerçekleştirilecek

- TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi'nin İncek Kampüsü'nde düzenleyeceği "1. Ankara Liselerarası Matematik Günleri", saat 09.00'da düzenlenen etkinlikle başlayacak

-Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Emeklileri Derneği üyeleri, saat 14.00'de Atatürk Kültür Merkezi'nden Tandoğan Meydanı'na kadar bir yürüyüş gerçekleştirerek, burada basın açıklaması yapacak

- TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri arası Araştırma Projeleri Final Sergisi, saat 11.00'de Altınpark Fuar Alanı'nda düzenlenen törenle açılacak

-Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası 8. Olağan Genel Kurulu, saat 10.00'da 8. Olağan Genel Kurulu Anadolu Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilecek


Spor
----------------------------
- Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği (EOC) Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) 2011 Trabzon Koordinasyon Komisyonu başkan ve üyeleri ile oyunlara katılacak 49 ülkenin kafile başkanlarının yanı sıra 9 branşın olimpiyat ve Türk teknik delegelerinin katılacağı Kafile Başkanları Toplantısı, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın da katılımıyla saat 09.00'da Trabzon Novotel'de yapılacak.

- Spor Toto Süper Lig'in 33'üncü haftasının açılış maçında Medical Park Antalyaspor, Kardemir Karabükspor'u konuk edecek. Maç saat 20.00'de başlayacak.

- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Ankaragücü ile oynayacağı maçın hazırlıklarını, saat 18.00'de basına açık antrenmanla sürdürecek.

- Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yapacağı maçın hazırlıklarına devam edecek.

- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Gençlerbirliği ile yapacağı maçın hazırlıklarını, saat 10.30'da basına kapalı antrenmanla tamamlayacak öğleden sonra saat 16.00'da uçakla Ankara'ya gidecek.
- Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında Eskişehirspor ile sahasında yapacağı maçın hazırlıklarına, saat 18.00'de basına kapalı antrenmanla başlayacak.
- Beko Basketbol Ligi'nde play-off serisine, oynanacak tek maçla devam edilecek. Program şöyle:
Efes Pilsen - Pınar Karşıyaka (Sinan Erdem Spor Salonu-18.00)

 

ANKA AJANSI

TBMM BAŞKANI ŞAHİN KARABÜK'TE
-TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Karabük'te Eflani Kaymakamlığı'nı ziyaret ediyor. (Saat: 10.30)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN MANİSA VE DENİZLİ'DE
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim çalışmaları çerçevesinde Manisa'da toplu açılış törenine katılıyor ve bir miting düzenleyerek halka sesleniyor.
-Başbakan Erdoğan, Denizli'de de düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap ediyor ve açılışlarda bulunuyor. (Saat: 12.00/14.00/17.00/18.30)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU KAYSERİ, KIRŞEHİR VE KÜTAHYA'DA
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında sırasıyla Kayseri, Kırşehir ve Kütahya'da gerçekleştirilen mitinglerde halka sesleniyor. (Saat: 09.00/14.00/17.00)

-DSP LİDERİ TÜRKER UŞAK'TA
-DSP Genel Başkanı Masum Türker, seçim çalışmaları kapsamında Uşak'ta bir dizi ziyaret gerçekleştiriyor ve halk ile bir araya geliyor. (Saat: 10.30)

-BİRLEŞMİŞ MİLLETLER EN AZ GELİŞMİŞ ÜLKELER KONFERANSI
-Türkiye'nin ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler Dördüncü Konferansı, sona eriyor.
-Konferansa ilişkin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla bir basın toplantısı düzenleniyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN BAĞIŞ SİİRT'TE
-Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Siirt'te çeşitli incelemelerde bulunuyor, bir dizi ziyaret gerçekleştiriyor ve toplantılara katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN DİNÇER KARAMAN'DA
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Karaman'da ziyaretler gerçekleştiriyor, törenlere ve toplantılara katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN YILDIZ KAYSERİ'DE
-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri'de çeşitli temas ve incelemelerde bulunuyor.

-BAKAN EROĞLU GÜMÜŞHANE'DE
-Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Gümüşhane'de çeşitli temaslarda bulunuyor ve Kelkit'te Sadak Barajı'nın temel atma törenine katılıyor. (Saat: 10.30)

-ENGELLİ VATANDAŞLAR DENİZCİ OLUYOR
-Engelli vatandaşların sembolik askerlik yapmaları için Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı İstanbul Boğaz Komutanlığı, Çanakkale Boğaz Komutanlığı ve Karadeniz Bölge Komutanlığı'nda tören düzenleniyor.

-ÜÇÜNCÜ GELECEKLE İLETİŞİM ÇALIŞTAYI
-Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Akdeniz Üniversitesi'nin birlikte düzenledikleri, Üçüncü Gelecekle İletişim Çalıştayı "Medya Okuryazarlığı" temasıyla Antalya'da gerçekleştiriliyor. (Saat: 09.30)

-TZD'NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
-Türkiye Ziraatçılar Derneği'nin 62. kuruluş yıldönümü, Ankara Sıhhiye Gür Kent Otel'de gerçekleştirilen törenle kutlanıyor.
-Törende, tarım sektörünün çeşitli dallarında başarılı olan kişi ve kuruluşlara ödülleri veriliyor. (Saat: 14.00)

-BİLİMSEL ECZACILIĞIN 172'NCİ YILI
-Türk Eczacıları Birliği, temsilcisi olduğu yaklaşık 30 bin eczacı ile birlikte bilimsel eczacılığın 172'nci yılını "Antibiyotik Direnci ve Akılcı Antibiyotik Kullanımı" temasıyla kutluyor.
-Kutlamalara ilişkin Ankara Midi Otel'de bir basın toplantısı, TEB Dora Otel'de de çeşitli programlar düzenleniyor. (Saat: 10.00)

-EMEKLİLERDEN LİDERLERE 12 MADDELİK BİLDİRGE: "SORUNLARIMIZA SOMUT ÇÖZÜM VADEDENLERİ OYLARIMIZLA TALTİF EDECEĞİZ"
-Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), emeklilerin taleplerini içeren 12 maddeden oluşan seçim bildirgesini, liderlere, milletvekillerine ve milletvekili adaylarına gönderdi. TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, dosyaları dağıttıktan sonra, yapılan beyanatları ve geri dönüşleri tekrar değerlendireceklerini belirterek, "Bizi tatmin edecek önermeleri olan, sorunlarımıza somut çözümler vadeden vekil adaylarımızı illerimiz bazında parti ayrımı gözetmeksizin takdir edeceğiz ve oylarımızla da taltif edeceğiz" dedi.

-LİBYA'DAKİ İSYANDAN KAÇIP ÜLKEYE DÖNEN TÜRK İŞÇİLER; KATAR, FAS VE ÜRDÜN'DEKİ İSYANLARA ALDIRIŞ ETMEDİ
-Ortadoğu'da yanan isyan ateşi bu ülkelere çalışmaya giden Türk işçilerini de etkiledi. 2010 yılı Mart ayında Libya'ya 651 Türk işçisi çalışmaya giderken, bu sayı bu yılın aynı döneminde 614 kişi azalarak 37 kişiye geriledi. Ancak isyanların diğer adresleri olan Katar, Fas, Ürdün ve Yemen'e çalışmaya giden işçileri isyan korkutamadı. Bu ülkelere çalışmaya giden işçilerin sayısı bu yılın Mart ayında artış gösterdi.

-5 BİN 600 YENİ MİLYONERİMİZ OLDU
-Türkiye'de milyonerler kulübüne son 1 yılda 5 bin 590 milyoner eklenirken, milyonerlerin hesaplarında tuttukları mevduat ise 59 milyar 482.7 milyon TL artış gösterdi. 2011 yılının ilk çeyreği itibariyle milyonerlerin toplam mevduat hesaplarındaki tutar 2010 yılı sonuna göre 5 milyar 666 milyon TL artarken, 3 aylık dönemde milyoner mudi sayısı 2 bin 591 kişi arttı.

-RUM DÖNEM BAŞKANLIĞI AB'DE KAYGI YARATIYOR: "ÇILGIN" FİKİR
-AB Dönem Başkanlığının 1 Temmuz 2012 itibariyle Güney Kıbrıs Rum Kesimi gibi bir ülke tarafından devralınacak olmasının "çılgın bir fikir" gibi geldiği belirtilirken Rumların, Başkanlığı, Kıbrıs sorunu çözülmeden üstlenecek olması "ek bir komplikasyon" olarak değerlendiriliyor.

-PARA ARZI GERİLEDİ
-En geniş tanımlı para arzı M3, 22-29 Nisan tarihleri arasında 519 milyon TL azalarak 642 milyar 222.8 milyon TL'ye geriledi. 

 

CİHAN HABER AJANSI 

 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa ve Denizli'de partisince düzenlenen mitinglerde halka hitap edecek.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri, Kırşehir ve Kütahya mitinglerinde halka hitap edecek.

KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Sakarya Üniversitesi (SAÜ)'nde düzenlenecek "Kıbrıs Gazileri ile Kıbrıs Barış Harekatı" konferansında konuşma yapacak. Eroğlu, Sakarya Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret edecek. (10.30).

DTO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "1. Denizcilik Şenliği 2011" Çeşme ilçesinde düzenlenecek. Şenliğe, İl Milli Eğitim Müdürü M. Rağip Üye, Yılmaz Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, Deniz Ticaret Odası Başkanı Geza Delogh ve Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ile İlçe Protokolü katılacak. (09.30)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Adana'da basın toplantısı düzenleyecek. (09.30)

Diyanet İşleri Başkanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, İslam Konferansı Teşkilatı bünyesinde hizmet veren Kuveyt Vakıflar Genel Sekreterliği ve İslam Kalkınma Bankası işbirliğinde düzenlenen 'V. Vakıfların Fıkhi Sorunları' Sempozyumu'nun açılışı gerçekleştirilecek. Sempozyumun açılışına Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de katılacak. (10.00)

Avrupa Olimpiyat Komiteleri Birliği (EOC) Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF) 2011 Trabzon Koordinasyon Komisyonu başkan ve üyeleri ile oyunlara katılacak 49 ülkenin kafile başkanlarının yanı sıra 9 branşın olimpiyat ve Türk teknik delegelerinin katılacağı Kafile Başkanları Toplantısı, Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın da katılımıyla Novotel'de yapılacak. (09.00)

Beko Basketbol Ligi'nde play-off serisi 2. maçında Efes Pilsen ile Pınar Karşıyaka karşı karşıya gelecek. (18.00)

Spor Toto Süper Lig'in 33. hafta açılış maçında Medical Park Antalyaspor - Kardemir Karabükspor karşı karşıya gelecek. (20.00)

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!