Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

27 MART 2011 PAZAR

TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

İHLAS HABER AJANSI

 Bakanların faaliyetleri
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te bulunan hemşehri derneklerinin temsilcileri ve üyeleri ile öğle yemeğinde saat 14.30 da bir araya gelecek. Bakan Şimşek, programının ardından karayolu ile Şanlıurfa'ya hareket edecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Büyük Birlik Partisi, Bağlarbaşı Kültür Merkezinde saat 11.00' de, ''2. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu'' düzenleyecek. Sempozyuma, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Gülefer Yazıcıoğlu ve çok sayıda konuk katılacak.

- CHP heyeti, saat 07.00'de Ankara'dan İstanbul'a hareket edecek. Oradan da ABD'ye gidecek.

- Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, saat 10.00'da Has Parti Ankara İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Gençlik Buluşması'na katılacak. Kurtulmuş, saat 12.30'da merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret edecek

Panel, toplantı, görüşme
- Türkmeneli Vakfı Kültür Merkezi Başkanlığı, saat 15.30'da Altınköprü katliamının 20. yılı anısına brifing düzenleyecek

- Devlis yanlısı bir grup öğrenci, saat 15.00'de Milli Eğitim Banklığı önünde basın açıklaması yapacak

- Amatör Tiyatro Birliği üyeleri, saat 14.00'de Dünya Tiyatrolar Günü Yürüyüşü yapacak

- Halkbank ana sponsorluğunda gerçekleşen 22. Ankara Uluslararası Film Festivali Ödülleri saat 20.00'de sahiplerine verilecek.

- Mamaklı Halkevci kadınlar saat 14.00'de bir basın toplantısı düzenleyecek

- Kültür ve Sanat Emekçileri Sendikası, Dünya Tiyatro Günü nedeniyle saat 11.00'de Muammer Karaca Tiyatrosundan Taksim Atatürk Kültür Merkezine yürüyüş düzenleyecek

- İstanbul Alperen Ocakları, saat 19.00'da Fatih Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi'nde "Muhsin Yazıcıoğlu ve Türk Siyasi Hayatındaki Yeri" konulu panel düzenleyecek. Panele Hasan Celal Güzel, Mehmet Niyazi Özdemir konuşmacı olarak katılacak.

- Türk Hava Kurumu Antalya Şubesince Antalya Karain Havaalanında R/C model uçak Fun FLY Türkiye şampiyonası ilk elemeleri saat 10.00-17.00 arasında gerçekleştirilecek.


Spor
-----------
- A Milli Takım, Avusturya maçının hazırlıklarını saat 17.00'de Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yapacağı antrenmanla sürdürecek. Çalışmanın ilk 30 dakikası basına açık gerçekleştirilecek.

- Galatasaray Spor Kulübü Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı saat 10.00 da Lütfü Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium'da yapılacak.

- Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş günü izinli geçirecek.

- Bank Asya 1. Lig'in 27. haftasına 6 maçla devam edilecek, program şöyle:
14.00 Güngören Belediyespor - Kartalspor
14.00 Çaykur Rizespor - Altay
14.00 Giresunspor - Akhisar Belediye Gençlik ve Spor
14.00 Karşıyaka -TKİ Tavşanlı Linyitspor
17.00 Diyarbakırspor - Samsunspor
19.00 Gaziantep Büyükşehir Belediyespor - Mersin İdman Yurdu

- Beko Basketbol Ligi'nde 23. hafta yapılacak 3 maçla tamamlanacak, program şöyle:
13.00 Banvit - Galatasaray Cafe Crown
14.00 Bornova Belediyesi - Pınar Karşıyaka
17.00 Aliağa Petkim - Tofaş

ANKA AJANSI

-BAŞBAKAN ERDOĞAN KAHRAMANMARAŞ VE ADANA'DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali'nin açılışına katılıyor.
-Başbakan Erdoğan, Kahramanmaraş programının ardından da Adana'ya gidiyor ve toplu açılış törenine katılıyor. (Saat: 12.00/15.00)

-CHP'DE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI TOPLANTISI
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Gösteri ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, partisinin milletvekili aday adayları ile bir araya geliyor. (Saat: 10.00)

-MHP LİDERİ BAHÇELİ UŞAK'TA
-MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uşak'ta bir dizi ziyaret gerçekleştiriyor ve açıklamalarda bulunuyor. (Saat: 12.00)

-HAS PARTİ'NİN "GENÇLİK BULUŞMASI"
-Has Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin Ankara İl Gençlik Kolları tarafından, Ankara İçkale Otel'de düzenlenen "Gençlik Buluşması" toplantısına katılıyor. (Saat: 10.00)

-CHP HEYETİ ABD'YE GİDİYOR
-CHP heyeti, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne gidiyor.
-CHP heyetinde, CHP Genel Başkan Yardımcıları Osman Korutürk, Faik Öztrak, Gülsün Bilgehan ve Umut Oran ile Genel Başkan Danışmanı Faruk Loğoğlu yer alıyor.

-YGS YAPILIYOR
-Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yapılıyor. Üniversiteye giriş sınavının birinci aşaması olan YGS'ye 1 milyon 692 bin 345 aday katılıyor.

-SEÇİM TAKVİMİ İŞLİYOR
-YSK'nın seçim takvimine göre, bugün önseçim ve aday yoklaması ile ilgili listelere yapılacak itirazların önseçim ilçe seçim kurulunca kesin olarak karara bağlanmasının son günü.
-Bugün ayrıca, önseçim sandık kurullarının oluşum çalışmalarına başlanıyor.

-SAATLER İLERİ ALINIYOR
-Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması kapsamında bütün yurtta saatler, bu gece (Pazar gününü, Pazartesi gününe bağlayan gece) saat 03.00'da bir saat ileri alınacak.

-TBMM HAFTAYA "MİNİ TORBA" İLE BAŞLAYACAK, YARGININ HIZLANDIRILMASI İLE DEVAM EDECEK
-TBMM'de bu hafta, görüşmeleri yarım kalan çeşitli kanunlarda değişiklik öngören yasa teklifi ile yargının hızlandırılmasına ilişkin düzenlemeler görüşülecek.
-TBMM Anayasa Komisyonu ise, Anayasa Mahkemesi'nin yapısını değiştiren yasa tasarısının 71. Maddesini yeniden müzakere edecek.

-ŞANLIURFA'DAN HAZİNE AVUKATLARINI ŞOK EDEKECEK BİR KARAR: "YARGI MENSUBU DEĞİLSİNİZ"
-Şanlıurfa İdare Mahkemesi, Hazine avukatlarını şok edecek bir karara imza atarak, yargı camiasında yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Mahkeme, yargı tanımı kapsamında iddia ve savunma makamlarının yer almadığına karar vererek, Hazine avukatlarının yargı mensubu olmadığına hükmetti.

-ALO 170'İ 2.5 AYDA 221 BİN KİŞİ ARADI
-Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi ALO 170'e, 2.5 ayda gelen 221 bin 61 çağrıdan 198 bin 498'inin cevaplandırıldığını bildirdi.
-Bakan Dinçer, İletişim Merkezi'nde, 2.5 ayda yapılan görüşme süresinin 782 bin 773 dakika olduğunu söyledi.
-Bakan Dinçer, İletişim Merkezi'nin hizmet bedelinin aylık, Ocak-Haziran dönemi için 304 bin 287,00 TL, Temmuz-Aralık dönemi için 310 bin 9,00 TL olduğunu belirtti.

-DSİ ÇALIŞANLARI "ÜCRET DÜŞÜKLÜĞÜ" NEDENİYLE ÖZEL SEKTÖRE GEÇİYOR
-Türk Enerji-Sen tarafından Devlet Su İşleri (DSİ) çalışanlarının sorunları ile ilgili bir rapor hazırlandı. Hazırlanan raporda DSİ'de çalışanların büyük bir kısmının yoksulluk sınırının altında ücret aldığına dikkat çekilerek, Kurumda çalışan personelin ücret düşüklüğü nedeniyle özel şirketlere geçtiği ifade edildi. Raporda, "Ücret düşüklüğü nedeni ile yetişmiş teknik elemanlar bir bir özel şirketlere gidiyor. DSİ boşalıyor. KPSS' den dahi yeni elemanlar DSİ'yi tercih etmiyorlar" denildi.

-HER 4 SANAYİCİDEN 1'İ "YENİ İSTİHDAM" DEDİ
-Mart ayında her 4 sanayiciden 1'i gelecek 3 ayda yeni istihdam artışı yaşanabileceğinin müjdesini verdi.

CİHAN HABER AJANSI

 1 milyon 692 bin 345 aday, Yükseköğretime Geçiş Sınavı(YGS)'ye girecek. (10.00)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali'nin açılışını yapacak. Daha sonra Adana'ya geçecek olan Erdoğan burada toplu açılış törenine katılacak.(12.30 -15.00)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da, milletvekili aday adaylarıyla bir araya gelecek, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği heyeti ile görüşecek. (10.00 - 14.00)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Uşak'ın bazı belde ve ilçelerini ziyaret edecek, il binasının açılışını yapacak. (11.30-19.30)

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, İstanbul'da düzenlenen '2. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Sempozyumu'na katılacak. (11.00)

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, partisinin il gençlik kolları üyeleri ile bir araya gelecek. (10.00)

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Adana'da, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali'nin açılışına katılacak. (19.00)

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Kırşehir'de AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısına katılacak. (11.00)

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te hemşehri dernekleri yöneticileri ve üyeleri ile bir araya gelecek. (14.00)

SPOR
Galatasaray Kulübü'nün Yıllık Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda yapılacak. (10.00)

A Milli Futbol Takımı, 2012 Avrupa Şampiyonası elemelerinde Avusturya ile oynayacağı maça hazırlık için Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda antrenman yapacak. (17.00)

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!