TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

24 MART 2011 PERŞEMBE

TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

İHLAS HABER AJANSI

 

ANKA AJANSI

 -CUMHURBAŞKANI GÜL GANA VE GABON'DA
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gana'da temaslarını sürdürüyor.
-Cumhurbaşkanı Gül, Gana programını tamamlayarak, Gabon'a hareket ediyor.

-BAŞBAKAN ERDOĞAN İSTANBUL'DA
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Grand Cevahir Otel'de düzenlenen "Herkes İçin Daha Eşit Bir Dünyada Eşitlik Komisyonlarının Rolü" konulu uluslararası konferansa katılıyor.
-Başbakan Erdoğan, Dolmazbahçe Ofisi'nde gerçekleştirilen "2023 Yılında 500 Milyar İhracat Hedefi" konulu basın açıklamasına katılıyor. (Saat: 09.30/12.00)

-LİBYA TEZKERESİ GENEL KURUL'DA
-TBMM Genel Kurulu'nda, NATO kararı çerçevesinde Libya ile ilgili Başbakanlık Tezkeresi görüşülüyor. Ardından Anayasa Mahkemesi'nin kuruluşu ve yargılama usulleri hakkında kanun tasarısının görüşmelerine kaldığı yerden devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-NATO KOMUTANI TÜRKİYE'DE
-Koalisyon güçlerinin Libya'ya başlattığı operasyon devam ederken, NATO Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanı Oramiral James Stavridis, bugün Ankara'da çeşitli temaslarda bulunuyor.

-BAKAN DAVUTOĞLU DP, SP VE DSP'DE
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya konusunda muhalefeti bilgilendirme ziyaretleri kapsamında DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve DSP Genel Başkanı Masum Türker'i parti genel merkezlerinde ziyaret ediyor. (Saat: 09.00/10.00/11.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU İSTANBUL'DA
-TÜSİAD'ın genel seçim öncesinde gerçekleştireceği "Genel Seçimler Öncesi Parti Liderleriyle Buluşma" toplantısı kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Sabancı Center'da, bir araya geliyor.
-Kılıçdaroğlu ayrıca, Malatyalı İşadamları Derneğinin aylık toplantısında konuşma yapacak. (Saat: 14.00/19.30)

-PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
-TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi görüşülüyor. (Saat: 11.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Milli Eğitim Komisyonu'nda, Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'nda, İzmir 1 ve 2 nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumları ile İzmir Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu İnceleme Raporları görüşülüyor.
-TBMM Adalet Komisyonu'nda da Yargı Hizmetlerinin Hızlandırılması Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın görüşmelerinin bitmesinin ardından Türk Ceza Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısına geçiliyor. (Saat: 10.00/10.30/13.00)

-BAKAN BAĞIŞ ASO'DA
-Ankara Sanayi Odası'nın "ASO Gündem toplantısı", Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın katılımıyla gerçekleştiriliyor. (Saat: 10.30)

-FRANSA DIŞ TİCARET BAKANI TÜRKİYE'DE
-Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara Rixos Otel'de Fransa'nın Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Pierre Lellouche ile bir araya geliyor. (Saat: 18.00)

-BAKAN ÇELİK'İN PROGRAMI
-Devlet Bakanı Faruk Çelik, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yeniden yapılanması çerçevesinde Ankara Dedeman Otelinde düzenlenen İl Müftüleri toplantısına katılıyor. (Saat: 10.00)

-"HER ÇOCUK BAŞARIR" PROJESİ TANITIM TOPLANTISI
-Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, 81 İl Milli Eğitim Müdürünün katılımıyla Ankara Rixos Otel'de düzenlenen "Her Çocuk Başarır" Projesi tanıtım toplantısına katılıyor. (Saat: 11.30)

-BDP VE DTK'DAN EYLEM
-BDP ve DTK, Kürt sorununun çözümüne yönelik olarak Diyarbakır'da sivil itaatsizlik eylemi gerçekleştiriyor.

-TÜRK EĞİTİM SEN'İN EYLEMİ
-Türk Eğitim-Sen, Milli Eğitim Bakanlığı önünde "yabancı öğretmen istihdamı" projesini protesto etmek için bir eylem yapıyor. (Saat: 12.30)

-"ULUSLARARASI PLATFORMDA PATENT KORUMASI KONFERANSI"
-Türk Patent Enstitüsü ve Alman Uluslararası Hukuki İşbirliği Vakfı tarafından ortaklaşa yürütülmekte olan "Sınai Mülkiyet Haklarının Yürütme ve Uygulamasının Güçlendirilmesi için Türkiye'nin Desteklenmesi" konulu Avrupa Birliği finanslı Eşleştirme Projesi kapsamında Türk Patent Enstitüsü'nde "Uluslararası Platformda Patent Koruması" konulu uluslararası bir konferans düzenleniyor. (Saat: 09.30)

-AKP'NİN 8 YILLIK İKTİDARINDA ÖZEL KALEM VE BASIN MÜŞAVİRLİĞİ GİBİ İSTİSNAİ KADROLARA BİN 125 ATAMA YAPILDI
-CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü'nün soru önergesine Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın verdiği yanıt, 2002 yılından bu yana özel kalem, basın müşavirliği gibi istisnai kadrolara toplam bin 125 atama yapıldığını ortaya koydu.
-AKP iktidarında 8 yılda toplam 846 bin 871 kişi emekli oldu. KPSS sonucuna göre ilk kez Devlet memurluğuna girenlerin sayısı ise 386 bin 291 olurken bu sayının 248 bin 416'sını öğretmen atamaları teşkil etti.
-2004-2010 yılları arasında 657 sayılı Devlet Memurluğu Kanunun 92. maddesine göre açıktan atananların sayısı 14 bin 639 oldu.
-8 yılda atanan sözleşmeli personel sayısı ise 165 bin 609 olarak kayıtlara geçti.

-TÜRK İKLİMLENDİRME SEKTÖRÜ DÜNYADA 29. SIRADA
-TOBB Türkiye İklimlendirme Meclisi Başkanı Zeki Poyraz, "Türk iklimlendirme sektörü, dünya iklimlendirme sektörü sıralamasında, ihracatta toplam 176 ülke içerisinde 29. sırada, ithalatta ise toplam 182 ülke içerisinde 33. sırada yer almakta" dedi.

CİHAN HABER AJANSI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Daha Eşit Bir Dünya için Cinsiyet Eşitliği Komisyonlarının Rolü" temalı "Uluslararası Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Buluşması" adlı programa katılacak. (09.30)

TÜSİAD, 'Genel Seçimler Öncesi Parti Liderleriyle Buluşma' programı kapsamında ilk olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimini Sabancı Center'de ağırlayacak. (14.00)

Balçova'da Asmaçatı Alışveriş ve Buluşma Noktası hizmete giriyor. Açılışa, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Y. Koç da katılacak. (11:30)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından ortak yürütülen "Türkiye'de meslek hastalıkları" konusunda 22 il temsilcisinin katılacağı panel düzenlenecek. (09.30)

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu anısına Eskişehir'de "Fotoğraflarda Muhsin Yazıcıoğlu" konulu fotoğraf sergisi açılacak. (11:30)

Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan 'Bursa Hazireleri' kitabı tanıtım toplantısı, Muradiye Külliyesi'nde gerçekleştirilecek. (11.30)

Bursa Özel İlkbahar Okulu öğrencileri harçlıklarını Kimse Yok mu aracılığıyla Japonya'da tusunami mağdurlarına gönderecek. (12.30)

Trabzonspor, A Milli Futbol Takımı'nın Avusturya ile yapacağı 2012 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçı nedeniyle lige verilen arada Al-Ittihad takımı ile Cuma akşamı yapacağı özel maç için Suudi Arabistan'a gidecek. (11.00)

TFF ve THY sponsorluk anlaşmasını düzenlenecek bir toplantı ile uzatacak. (11.00)

A Milli Takım Avusturya maçının hazırlıklarını yapacağı antrenmanla sürdürecek. (17.15)

 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!