Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

17 ŞUBAT 2011 PERŞEMBE

TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

 İHLAS HABER AJANSI

 Bakanların faaliyetleri
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi temizlik araçlarını hizmete sokma programı ile Şahinbey Belediyesi toplu konut temel atma törenine katılacak. Büyükşehir Belediyesi El Sanatları Sergisine de katılacak olan Bakan Şimşek, Dedeman Otel'de düzenlenecek Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni'nin ardından Antalya'ya hareket edecek (Saat: 11.00- 16.00).

Siyasi partilerin faaliyetleri
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Münir Kutluata, Sakarya il binasında saat 13.00 de basın toplantısı düzenleyecek.
- HAS Parti Meram İlçe Başkanı Süleyman Boyalı, saat 14.00'te İl Binasında Konya Üniversitesi'nin Meram ilçesine kurulması talebi ile ilgili basın toplantısı düzenleyecek.


Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Saraçhane'deki Başkanlık Sarayı'nda ABD'nin yeni Büyükelçisi Ricciadone, eşi Marie Ricciadone ve Başkonsolos Scott Kinler ile 15.30'da görüşecek. Topbaş, saat 20.00'de Beyaz Köşk Emirgan Parkı'nda sanatçılarla akşam yemeğinde bir araya gelecek.
- Gazetecilere Özgürlük Platformu, Oda TV'de Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın duruşmasını izledikten sonra saat 14.00 de basın açıklaması düzenleyecek
- İstanbul Kuruluşları Birliği ile İstanbul Barosu Başkanlığı, Ortaköy Kültür Merkezi'nde "Devrim Yasamız Medeni Kanun 85 Yaşında" konulu bir paneli 11.00 de düzenleyecek.
- İstanbul Üniversitesi Araştırma Görevlisi Temsilciler Kurulu, İ.Ü. Tarihi Kapı Beyazıt'ta, araştırma görevlilerinin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla 12.30 da "Direnişe Geçme" kararı doğrultusunda çadır kurarak eylem gerçekleştirecek
- DISK, KESK, TMMOB, TTB, ÇHD, TAYAD ile çeşitli STK kuruluşları, İstanbul Tabip Odası'nda "Hapishaneler İzleme Kurulu'nun tanıtımı için saat 13.00 de bir basın toplantısı düzenleyecek
- Lebra Hastanesini Dr. Sadi Konuk Araştırma Hastanesine bağlanma kararını iptal ettiren Avukat Hüseyin Karataş ve Cüzzamla Savaşanlar Derneği yöneticileri, İstanbul Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gören hastalarla 14.00 de bir araya gelecek.
- SGK Genel Başkan Yardımcısı Fatih Acar, Bursa'da 'SGK reformunun değerlendirilmesi ve sigorta primlerindeki affın SGK yönünden incelenmesi' konulu toplantı yapacak.
- Bursa'da, Karsan fabrikasındaki otobüs hattının açılış töreni, Karsan CEO'su Murat Selek'in katılımıyla saat 10.30'da yapılacak.
- Eskişehir Tabipler Odası, saat 12:30'da oda binasında şiddetle ilgili basın açıklaması yapacak.
- Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında, devlet, sanayi ve üniversite işbirliğinin istişare toplantısı düzenlenecek.

Ekonomi
-------------------
- Zeytindostu Derneği'nin "El ele zeytinyağında yüzde 100 güvence" projesiyle ilgili ikinci tur analizlerini açıklayacağı toplantı, İstanbul'da 10.00'da Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirilecek.
- Goldman Sachs ile Özyeğin Üniversitesi iş birliği ile hayata geçen 10 Bin Kadın Girişimci Sertifika Programı mezunlarına sertifikalarının verileceği tören, 19.30'da Fuat Paşa Yalısı'nda gerçekleştirilecek.
- Gold İstanbul 2011, TÜYAP'ta başlayacak.

Spor:
--------------------
- Efsanevi yelken yarışçısı Karol Jablonski, saat 11.00'de Sheraton Ataköy'de Türk takımıyla sözleşme imzalayacak.
- Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Nilüfer İş Okulu'nda saat 12.00'de haftalık basın toplantısı düzenlerken, Bursasporlu futbolcular Kenny Miller, Jozy Altidore ve Batalla, Korupark AVM'de taraftarlara 14.00'de imza dağıtacak.
- Fenerbahçe, Can Bartu Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla Beşiktaş maçı hazırlıklarını sürdürecek. Saat 18.00'de başlayacak antrenman, basın mensuplarına da açık gerçekleştirilecek.
- Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında deplasmanda Manisaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını akşam saatlerinde yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında sahasında Bucaspor'la yapacağı maçın hazırlıklarını saat 10.30'da basına kapalı antrenmanla sürdürecek.
- Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde Dinamo Kiev ile saat 20.00'de karşı karşıya gelecek.

ANKA AJANSI

KÖŞK'TE OLAĞAN GÖRÜŞME
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul ederek, haftalık olağan görüşmesini gerçekleştiriyor. (Saat: 14.15/15.30)

-KKTC BAŞBAKANI TÜRKİYE'DE
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile bir araya geliyor. (Saat: 18.30)

-CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN KABULÜ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Gabon Milli Savunma Bakanı Rufine Pacome Ondzounga'yı Çankaya Köşkü'nde kabul ediyor. (Saat: 12.00)

-ERDOĞAN-KOŞANER GÖRÜŞMESİ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'i Merkez Bina'da kabul ederek haftalık olağan görüşmesini gerçekleştiriyor. (Saat: 12.30)

-BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN KABULÜ
-Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu kabul edecek. (Saat: 14.15)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU'NUN BASIN TOPLANTISI
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul programını tamamlayarak Ankara'ya hareket ediyor ve parti genel merkezinde "Gence Artı" projesiyle ilgili bir basın toplantısı yapıyor. (Saat: 12.00)

-MECLİS GENEL KURULU
-TBMM Genel Kurulu'nda, ÖSYM'nin yeniden yapılandırılmasını öngören tasarı görüşülüyor. (Saat: 13.00)

-KOMİSYONLAR TOPLANIYOR
-TBMM Adalet Komisyonu'nda, Sporda Şiddet Tasarısının görüşmelerine devam ediliyor.
-TBMM Dışişleri Komisyonu'nda, Türkiye ile Suriye arasındaki anlaşmaların görüşmelerine devam ediliyor.
-TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda, Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu Tasarısı görüşülüyor.
-TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda, Çiftçi Mallarının Korunması hakkındaki kanun teklifi ele alınıyor. (Saat: 10.30/11.00/11.00/11.00/11.00)

-CHP'Lİ ANADOL VE ERGİN'İN BASIN TOPLANTISI
-CHP Grup Başkanvekili Kemal Anadol ile Muğla Milletvekili Gürol Ergin, TBMM'de "Zeytincilik Yönetmeliği Tasarısı ile Zeytincilik Bitiriliyor mu?" konulu bir basın toplantısı yapıyor. (Saat: 11.30)

-"AVRUPA'DA GÖÇÜN İNSAN HAKLARI BOYUTU" SEMİNERİ
-Türkiye'nin Avrupa Konseyi (AK) Bakanlar Komitesi Dönem Başkanlığı çerçevesinde AK İnsan Hakları Komiserliği ile eşgüdüm içerisinde İstanbul'da "Avrupa'da Göçün İnsan Hakları Boyutu" konulu bir seminer düzenleniyor. (Saat: 09.30)

-BAKAN DAVUTOĞLU NEPAL'DE
-Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler Dönem Başkanı Nepal'in başkenti Katmandu'ya gidiyor.

-BAKAN ATALAY KEÇİÖREN'DE
-İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Keçiören Hükümet Konağı temel atma törenine katılıyor. (Saat: 11.00)

-BAKAN BAĞIŞ'IN GÖRÜŞMESİ
-Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Akdeniz Konuşuyor etkinliğinin organizasyonunu üstlenen Akdeniz Dünyası Ekonomik Tahminler Enstitüsü heyetiyle ABGS'de görüşüyor. (Saat: 12.00)

-SAVUNMA SANAYİ TESİSLERİNE ZİYARET
-Savunma Sanayi Müsteşarlığı, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün katılımıyla Savunma Sanayi Tesislerine bir ziyaret düzenleniyor. (Saat: 09.30)

-METEOROLOJİ'NİN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ
-Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün 74. Kuruluş Yıldönümünü Ankara'da 34 tesisin açılışını yaparak ve 240 otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun temelini atarak kutluyor.
-Programa, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu katılıyor. (Saat: 10.00)

-BAKAN GÜNAY'IN PROGRAMI
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Devlet Sanatçısı Meriç Sümen Kanan'ın 50. Sanat Yılı Kutlamasına ve Denge Balesi'nin gala temsiline katılıyor. (Saat: 19.00/20.00)

-ODATV GÖZALTILARI
-"Ergenekon" Davası Kapsamında gözaltına alınan Oda Tv imtiyaz sahibi Soner Yalçın ve arkadaşlarının hakim karşısına çıkması bekleniyor.

-"GENÇLERİN SİYASETTEKİ YERİ" KONFERANSI
-AKP Grup Başkanvekili Suat Kılıç, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nde "Gençlerin Siyasetteki Yeri" konulu bir konferans veriyor. (Saat: 15.30)

-MÜMTAZ SOYSAL DSP'DE
-DSP Genel Başkanı Masum Türker, parti genel merkezinde Bağımsız Cumhuriyet Partisi Genel Başkanı Mümtaz Soysal'la görüşüyor. (Saat: 15.00)

-DP LİDERİ ZEYBEK BURSA'DA
-DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Bursa'da DP teşkilatı ile bir araya geliyor.

-KARİKATÜRİST GÜLGEÇ UĞURLANIYOR
-Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden karikatürist İsmail Gülgeç, Cumhuriyet Gazetesi önünde düzenlenen törenin ardından Çanakkale'nin Eceabat ilçesi Kocadere Köyü'nde toprağa veriliyor.

-ÇANKAYA BELDE A.Ş. İŞÇİLERİ KILIÇDAROĞLU'NA MEKTUP GÖNDERİYOR
-Toplu iş sözleşmesinden doğan hakları ödenmeyen, Sosyal-İş Sendikası üyesi Çankaya Belde A.Ş. işçileri Kızılay Postanesi önünde toplanarak buradan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sorunlarını içeren bir mektup gönderiyor. (Saat: 12.45)

-SES'İN BASIN AÇIKLAMASI
-Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Ankara Şubesi, "Tam Gün Yasası'na Hayır" konulu Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde bir eylem düzenliyor ve basın açıklaması yapıyor. (Saat: 12.30)

-TGC YEREL BASIN SEMİNERİ'Nİ KADİRLİ'DE DÜZENLİYOR
-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin, Konrad Adenauer Stiftung ile ortaklaşa düzenlediği yerel basın seminerlerinin 57'ncisi Osmaniye Kadirli'de yapılıyor.

-CHP'NİN ANTALYA MÜFETTİŞİ, BAYKAL'IN SEÇİM BÖLGESİNİ DENETLEMEYE GİDİYOR
-CHP'nin Antalya'dan sorumlu olan İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen, CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın memleketi Antalya'yı denetlemeye gidiyor.

-ORTADOĞU UZMANI BARRY RUBİN: "TÜRKİYE; İRAN, SURİYE, HAMAS VE HİZBULLAH'A YÖNELİYOR"
-Ortadoğu ve Türkiye uzmanı Barry Rubin'in ABD yönetimince finanse edilen Avrupa'nın Özgür Radyosu ile yaptığı uzun söyleşisinde, Türkiye'nin sürekli bir şekilde İran, Suriye, Hamas ve Hizbullah' a doğru yöneldiğini, ABD'nin ise onu durdurma yönünde herhangi bir girişiminin olmadığını iddia etti.

-CİNDORUK GİTTİ, "KIRAT' DA TAŞINIYOR
-Namık Kemal Zeybek'in Genel Başkan seçilmesinin ardından Akay'daki binayı boşaltarak, Balgat'taki Turgut Özal Kampüsü'ne taşınan DP, eski binasını kiraya veriyor. Binanın girişinde yer alan, parti amblemi olan şaha kalkmış "kırat' heykeli de Balgat'a götürülecek. Heykel, Süleyman Demirel'in siyasi yasaklı olduğu dönemde, DYP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk tarafından yaptırılmıştı.

-TÜRKİYE'DE 5 GENÇTEN 1'İ İŞSİZ
-İşsizlik oranın yüzde 11'e gerilediği Kasım 2010'da Türkiye genelinde her 5 gençten 1'inin işsiz olduğu belirlendi. Türkiye genelinde 15-24 yaş arası genç işsizliği 2010 Kasım'da bir önceki yılın aynı dönemine göre 3.6 puan azalışla yüzde 20.8'e gerilerken, genç işsiz sayısı ise 173 bin kişi azalışla 907 bin kişi düzeyinde gerçekleşti.

-69 İLİN BÜTÇESİ AÇIK VERDİ
-Bütçenin 1 milyar TL fazla verdiği 2011 yılı Ocak ayında 69 ilin bütçesi açık, 12 ilin bütçesi fazla verdi. Geçen yılın aynı döneminde 68 ilin bütçesi açık vermişti. Ankara, Kocaeli ve İzmir illeri dışında tutulduğunda 77 ilin toplam bütçe geliri bir İstanbul etmezken, bütçe açığı sıralamasında 142.7 milyon TL ile Diyarbakır ilk sırada yer aldı. En çok bütçe fazlasını ise 8.3 milyar TL ile İstanbul verdi.

-ŞİRKETİ İÇİN İNTERNET SİTESİ OLUŞTURMAYAN YÖNETİCİLERE 6 AY HAPİS CEZASI GELİYOR
-Marka ve Patent Uzmanı Avukat Murat Altındere, yeni Türk Ticaret Kanunu'nda sermaye şirketleri için elektronik işlemlere yönelik önemli ve yaptırım getiren düzenlemelere yer verildiğini ifade ederek, internet sitesini kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren 3 ay içinde oluşturmayan anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve yöneticilerinin 6 aya kadar hapis ve 100 günden 300 güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılacağını belirtti.

-MECLİS'TE OSMANLICA KURSU
-TBMM Genel Sekreterliği tarafından personele yönelik Osmanlıca kursu başlatıldı. Osmanlıca kursu almak isteyen personel 18 Şubat Cuma gününe kadar başvuruda bulunacak.

CİHAN HABER AJANSI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı görüşecek. (14.15-15.30)

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu Başbakanlık Merkez Bina'da ayrı ayrı kabul edecek. Başbakan Erdoğan, KKTC Başbakanı İrsen Küçük ile Başbakanlık Resmi Konutu'nda görüşecek. (12.30-14.15-18.30)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde ''Gence Artı'' projesiyle ilgili basın toplantısı düzenleyecek. (12.00)

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinde ihmalleri bulunduğu gerekçesiyle aralarında dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'ün de bulunduğu 8 sanık askerin yargılandığı davaya, Trabzon 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde devam edilecek. (14.30)

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni'ne ve bir dizi programa katılmak için Gaziantep'e gelecek. Şimşek aynı gün Antalya'ya geçecek. DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, Bursa'da bir dizi etkinliğe katılacak. Zeybek, Çağrı düğün salonunda partililer ve işadamları ile buluşacak. (17.00)

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'sanatçılar için huzurevi projesi'nin de ele alınacağı Emirgan Parkı Beyaz Köşk'teki toplantıda sanatçılarla bir araya gelecek. (20.00)

İzmir İktisat ve Yüksek Ticaretliler Derneği tarafından "6. İzmir İktisat Günleri" düzenlenecek. Etkinlik kapsamında Türk tarım ve hayvancılığı masaya yatırılacak. (11.00)

Gelin-Damat fuarına katılan bir firma canlı yayında gelinlik dikecek ve özel olarak üretilen gelinlikler defileyle tanıtılacak. (12.00)

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile Bursa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü'nün işbirliğiyle "SGK Reformunun Değerlendirilmesi ve Sigorta Primlerindeki Affın SGK Yönünden İncelenmesi" konulu bir toplantı yapılacak. (14.00)

Bursa'da Doruk Sağlık Grubu, 7000 m2 kapalı alan üzerine, bünyesinde tüm sağlık birimlerinin yer alacağı, modern mimarisi ve akıllı bina sistemiyle inşa edilen ve yakın bir tarihte hizmete girmesi planlanan 80 yataklı Doruk Yıldırım Hastanesi'nin tanıtımınım yapacak. (10.30)

Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Şubat ayı toplantısını Heykel Tarihi Belediye Binası'ndaki Meclis Salonu'nda yapacak. (17.00)

UEFA Avrupa Ligi 2. tur ilk maçında Beşiktaş ile Dinamo Kiev Fiyapı İnönü Stadı'nda karşı karşıya gelecek. (20.00)

Basketbolda Avrupa kupasında mücadele eden Fenerbahçe Ülker, Zalgiris ile deplasmanda, Efes Pilsen ise Real Madrid ile İstanbul'da karşı karşıya gelecek. Galatasaray'da Colin Kazım'ın Ali Sami Yen Stadı'ndaki son maçta giydiği kramponun satışı ve elde edilecek gelirin bağışlanacağı böbrek vakfının yetkilileri basın toplantısı düzenleyecek. (14.00)

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Cumartesi günü karşılaşacakları Gaziantepspor maçıyla ilgili Engelliler İş Okulu'nda basın toplantısı düzenleyecek. (12.00)

Bursaspor'un yıldız futbolcuları Miller, Altıdore ve Batalla Korupark Bursastore Mağazası'nda gerçekleştirilecek imza günü etkinliğinde taraftarlar ile bir araya geliyor. (14.00)

Grekoromen Güreş Milli Takımı Dünya Kupası'na katılmak üzere Belarus'un başkenti Minsk'e gidecek. (12.40)

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!