Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

11 ŞUBAT 2011 CUMA

TÜRKİYE VE BURSA GÜNDEMİ

 İHLAS HABER AJANSI

 Cumhurbaşkanı Gül'ün programı
- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 16.30'da Danıştay Başkanı Mustafa Birden'i Çankaya Köşkü'nde kabul edecek.

TBMM Başkanı Şahin'in programı
- Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mehmet Ali Şahin, saat 14.00'te Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel Atma Töreni'ne katılacak.

TBMM gündemi
- TBMM Genel Kurulu saat 14.00'te başlayacak.
- CHP İstanbul milletvekili Nur Serter, saat 13.00'te basın toplantısı düzenleyecek.

Bakanların faaliyetleri
- Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 09.00'da İstanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü'nde, "Aday Ülkelerde STK'lar: Siyasi Taahhütten Etkin Diyaloga" konulu kongreye katılacak. Bakan Bağış saat 11.00'de ise Avrupa Birliği Ekonomik ve Sosyal Komite Başkanı Staffan Nilsson ile görüşme yapacak.
- Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, saat 10.00'da Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yeni Terminal Binası Geliş Katı Konferans Salonu'nda, 'Engelsiz Havaalanı' sertifika takdim törenine katılacak, saat 11.00'de CNR EXPO Yeşilköy'de, CNR Avrasya Boat Show'u ziyaret edecek. Saat 15.00'te Orhangazi Feribotu Yenikapı'da, İDO Türk Telekom "OnSeaLine" projesinin tanıtımı törenine katılacak olan Yıldırım, saat 19.30'da İ.B.B. Florya Sosyal Tesisleri'nde, Kemaliye Spor Kulübü Dostluk ve Dayanışma Gecesi'ne
iştirak edecek.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 11.00'de Bedri Rahmi Eyüpoğlu Evi'ni (Bedri Rahmi Eyüpoğlu Sokak No:10 Kalamış) ziyaret edecek, saat 13.30'da Cevizli Mah. Orhangazi Cad. No: 8 Maltepe adresindeki Maltepe Kütüphanesi'nin açılışını yapacak, saat 19.30'da Dedeman Otel'de, Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Proje Yarışması 2010 Yılı Ödül Törenleri'ne katılacak.
- Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın, saat 10.30'dan itibaren Düzce'de çeşitli incelemelerde bulunacak.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 09.00'da Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan İstanbul'a hareket edecek, saat 11.30'da İstanbul Conrad Hotel'de Stephan Fuele ile görüşecek, saat 16.00'da Gebze'de taşeron işadamları ile görüşecek, saat 17.00'de Gebze'de işçilerle bir araya gelecek.
- Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, saat 13.00'te Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'nu ziyaret edecek, saat 19.20'de DSP İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği Dostluk ve Barış Yemeği'ne katılacak.
- Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, saat 11.00'de Adalet Partisi'nin kuruluşunun 50. yıl dönümü dolayısıyla Balgat Turgut Özal Kampüsü'nde düzenlenen törene katılacak.
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç, saat 13.30'da AK Parti Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyecek.
- Ezilenlerin Sosyalist Partisi Ankara İl Örgütü üyeleri, saat 16.00'da Maliye Bakanlığı önünde "Torba Yasa Tasarısı" ile ilgili basın açıklaması yapacak.
- DSP Genel Sekreteri ve Denizli milletvekili Hasan Erçelebi, saat 14.00'te partisinin Afyonkarahisar il binasında basın toplantısı düzenleyecek.
- Has Parti üyeleri, Bursa Ulucami önünde yapacakları basın açıklamasının ardından, Mısır halkına Hüsnü Mübarek'e atmaları için ayakkabı ve protestolarda çalmaları için vuvuzela gönderecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, saat 14.30'da Erzurum'da düzenlenen "25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarında" gümüş madalya alan Alper Uçar, Alisa Agafonava ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir'i kabul edecek.
- Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından, saat 16.00'da 'Türk Dünyası Şairleri Türkiye Türkçesi Öğreniyor' konulu basın toplantısı düzenlenecek.
- Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ankara Şubeler Platformu üyeleri, saat 12.30'da TBMM Dikmen kapısı önünde "Torba Yasa Tasarısı" ile ilgili basın açıklaması yapacak.
- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) tarafından, saat 10.30'da sendikanın genel merkezinde "2010 Yılı Sağlık Raporu" açıklanacak.
- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, saat 10.00'da ABD temasları sonrası Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda basın toplantısı düzenleyecek.
- Milyon dolarlık yatların sergileneceği Avrasya Boat Show, saat 11.00'de Cafe des Artistes / CNR EXPO Yeşilköy'de açılıyor. CNR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem açılışla ilgili basın toplantısı düzenleyecek.
- Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, saat 11.30'da Haseki Kardiyoloji Enstitüsü önünde, "Torba Yasa Tasarısı"nı protesto amacıyla Haseki Hastanesi önüne kadar yürüyüş, ardından da basın açıklaması düzenleyecek.
- Geçen hafta Başbakan Erdoğan'ın görüştüğü cumartesi annelerinden Berfo Kırkbayır'ın oğlu Mikail Karabayır, saat 13.00'te İnan Hakları Derneği'nde, Genelkurmay Başkanlığı tarafından yalanlanan belgeye ilişkin açıklama yapacak.
- AB Komisyonu'nun Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi Stefan Füle, saat 13.30'da TÜSİAD merkez binasında, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner başkanlığındaki heyet ile bir araya gelecek.
- Cezaevinde yatan tutuklu ve hükümlerin yazıp oynadığı "Duvarların Dili" adlı oyunun galası, saat 14.00'te Ümraniye T Tipi Ceza İnfaz Kurumu Gösteri Salonu'nda gerçekleştirilecek.
- İstanbul Umum Servis Aracı İşletmeleri Esnaf Odası, saat 14.15'te Küçükbakkalköy Mh. Kocasinan Cd. No: 43 Ataşehir adresinde, öğrenci servisi ve personel taşımacılığında araç sahiplerinin yaşamış olduğu sıkıntılar ve yarıyıl tatil ücretlerine ilişkin basın açıklaması düzenleyecek.
- Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin organize ettiği 'Sivil Mimarlık Örneği Evlerimiz' konulu fotoğraf sergisi açılacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ
-----------------------------
- "Aday Ülkelerde STK'lar: Siyasi Taahhütten Etkin Diyaloğa" başlıklı kongre, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın katılımıyla 09.00'da Dolapdere Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek.
- HP ile ALM 11 "Yaşam Döngüsü Yönetimi" Türkiye Lansmanı, 09.00'da Rahmi Koç Müzesi'nde gerçekleştirilecek.
- Türkiye'nin ilk engelsiz havaalanı sertifika töreni Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla 10.00'da Sabiha Gökçen Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.
- Turkcell'in yeni projesini tanıtacağı toplantı, 10.00'da Tepebaşı Plaza'da gerçekleştirilecek.
- Halkbank'ın 2010 yılsonu finansal sonuçlarını ve 2011 hedeflerini açıklayacağı toplantı, 10.00'da Çırağan Palace Kempinski'de gerçekleştirilecek.
- CNR Avrasya Boat Show basın toplantısı 11.30'da CNR Expo'da yapılacak.
- AB Komisyonu Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi Stefan Füle, 13.30'da TÜSİAD Merkez binasını ziyaret edecek.
- İDO, Türk Telekom ve TTNET işbirliğinde hayata geçirilecek "OnSeaLine" projesinin tanıtım toplantısı, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla 15.00'da Yenikapı İskelesi'nde gerçekleştirilecek.

SPOR GÜNDEMİ
-----------------------------
- Vehbi Emre Uluslararası Güreş Turnuvası İstanbul Ahmet Cömert Spor Salonu'nda başlayacak.
- Galatasaray Teknik Direktörü Gheorghe Hagi, saat 13.30'da Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda basın toplantısı düzenleyecek.
- Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında deplasman oynayacağı Gaziantepspor maçı için akşam saatlerinde THY'nin özel seferiyle Gaziantep'e gidecek.
- Fenerbahçe, Can Bartu Tesisleri'nde yapacağı antrenmanla Kayserispor maçının hazırlıklarına devam edecek. Saat 18.00'de başlayacak antrenman, basın mensuplarına da açık gerçekleştirilecek.
- Beşiktaş, Ankaragücü maçı hazırlıklarını saat 10.30'da basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 21. haftada deplasmanda karşılaşacakları Eskişehirspor maçıyla ilgili saat 11.30'da Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyecek.
- Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında deplasmanda Sivasspor ile oynayacağı maç için saat 14.30'da özel uçakla bu kente gidecek.
- Dünya Supersport Şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun babası İrfan Basri Sofuoğlu hayatını kaybetti. Sofuoğlu'nun cenazesi, Akyazı Gaziosmanpaşa Camii'nden kaldırılacak.
- Spor Toto Türkiye Kupası yarı final maç programı şu şekilde:
18.00 Beşiktaş Cola Turka - Medical Park Trabzonspor
20.30 Galatasaray Cafe Crown - Fenerbahçe Ülker

ANKA AJANSI

-CUMHURBAŞKANI GÜL'ÜN KABULÜ
-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Danıştay Başkanı Mustafa Birden'i Çankaya Köşkü'nde kabul ediyor. (Saat: 16.30)

-TBMM BAŞKANI ŞAHİN ANTALYA'DA
-TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi temel atma törenine katılıyor ve Antalya İl Genel Meclisi Başkanlığını da ziyaret ediyor. (Saat: 14.00/15.00)

-CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU İSTANBUL VE GEBZE'DE
-CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Avrupa Komisyonunun Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi Stefan Füle ile İstanbul Conrad Hotel'de bir araya geliyor.
-Kılıçdaroğlu, Gebze'de de taşeron işadamları ve işçiler ile de ayrı ayrı görüşüyor. (Saat: 11.30/13.00/16.00/17.00)

-TORBA TASARI GENEL KURUL'DA
-TBMM Genel Kurulu'nda, kamu alacaklarını yeniden yapılandıran torba yasa tasarısının görüşmelerine devam ediliyor. (Saat: 14.00)

-"TORBA TASARI" MECLİS ÖNÜN'DE PROTESTO EDİLİYOR
-Emek örgütleri, KESK Ankara Şubeler Platformu öncülüğünde TBMM Dikmen kapısı önünde bir araya geliyor ve "Torba Yasa Tasarısı Geri Çekilsin" başlığı altında bir basın açıklaması yapıyor. (Saat: 12.30)

-MISIR'DAKİ GELİŞMELER
-Mısır'da hükümet karşıtı eylemler sürerken, Cuma namazının ardından yapılması beklenen geniş katılımlı protestolara ve sonrasına ilişkin gelişmeler izleniyor.

-ADAY ÜLKELERDE STK'LAR KONGRESİ
-Uluslararası Avrupa Hareketi ve Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, "Aday Ülkelerde STK'lar: Siyasi Taahhütten Etkin Diyaloga" başlıklı bir kongre düzenleniyor.
-Kongreye, Avrupa Komisyonu Üyesi Stefan Füle ve Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da katılıyor.

-BAKAN ÇAĞLAYAN ALMANYA'DA
-Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Almanya'nın Frankfurt şehrinde düzenlenen "AMBlENTE-lnternationale Frankfurter Messe" fuarına katılmak üzere bu ülkeye gidiyor.

-BAKAN GÜNAY İSTANBUL'DA
-Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Bedri Rahmi Eyüpoğlu Evi'ni ziyaret ediyor, Maltepe Kütüphanesi açılışına katılıyor ve Mehmet Kemal Dedeman Araştırma ve Geliştirme Projesi Yarışması 2010 yılı ödül töreninde de hazır bulunuyor. (Saat: 11.00/13.30/19.30)

-BAKAN YILDIRIM İSTANBUL'DA
-Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin Engelsiz Havaalanı sertifika törenine, CNR Avrasya Boat Show 2011'e, İDO-Türk Telekom "OnSeaLine" projesi tanıtım törenine ve Kemaliye Spor Kulübü Dostluk ve Dayanışma Gecesi'ne katılıyor. (Saat: 10.00/11.00/15.00/19.30)

-CHP'Lİ SERTER'İN BASIN TOPLANTISI
-CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, TBMM'de bir basın toplantısı düzenliyor. (Saat: 13.00)

-DSP LİDERİ TÜRKER'İN PROGRAMI
-DSP Genel Başkanı Masum Türker, Hak ve Eşitlik Partisi Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'nu parti genel merkezinde ziyaret ediyor.
-Türker, İstanbul'da partisinin il başkanlığının düzenlediği Dostluk ve Barış Yemeği'nde bir konuşma yapıyor. (Saat: 13.00/19.20)

-AKP'Lİ DENEMEÇ'İN BASIN TOPLANTISI
-AKP AR-GE'den Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı Reha Denemeç, parti genel merkezinde AKP tarafından düzenlenen "Türk Dış Politikası" konulu blog yarışmasına ilişkin bir basın toplantısı yapıyor. (Saat: 13.30)

-DSP'Lİ ERÇELEBİ AFYONKARAHİSAR'DA
-DSP Genel Sekreteri ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, partisinin il başkanlığında bir konuşma yapıyor. (Saat:14.00)

-YÖK BAŞKANI ÖZCAN'IN GÖRÜŞMELERİ
-Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Özcan, makamında Erzurum'da düzenlenen "25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarında" gümüş madalya alan Alper Uçar-Alisa Agafonova ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Fahrettin Kandemir ile görüşüyor. (Saat: 14.30)

-ADALET PARTİSİ'NİN 50. YILDÖNÜMÜ KUTLANIYOR
-Adalet Partisi'nin kuruluşunun 50. yıldönümü, Balgat Turgut Özal Kampüsü'nde törenle kutlanıyor.
-Törende, DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, eski Milli Eğitim Bakanı Ali Nail Erdem ve DP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Uyanık, birer konuşma yaparak Adalet Partisi'ni anlatıyor. (Saat: 11.00)

-AKP İKTİDARINDA MORFİN ÜRETİMİ ARTTI, DÜNYA İHTİYACININ YÜZDE 30'UNU KARŞILIYORUZ
-CHP İzmir Milletvekili Selçuk Ayhan'ın soru önergesine Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in verdiği yanıt, 2003-2008 yıllarında 44 bin 633 ton civarında fazla morfin üretimi gerçekleştiğini ve dünya ihtiyacının yüzde 30'unun Türkiye tarafından karşılandığını ortaya koydu.

-40 YERDE DEPREM KAYIT İSTASYONU KURULACAK
-Deprem tehlikesine karşı harekete geçen AKP, 40 yerde deprem kayıt istasyonu kurmak için kolları sıvadı. 20 adet zayıf ve 20 adet kuvvetli yer hareketi olmak üzere toplam 40 yerde kurulacak olan deprem kayıt istasyonu arasında Ankara, Antalya, Konya, Adana gibi iller yer alıyor.
-CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemür'ün soru önergesine Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in verdiği yanıt 40 adet deprem kayıt istasyonu alımı yapıldığını ortaya koydu.

-ZEYBEK, DEMOKRAT PARTİ'Yİ TAŞIYOR
-Demokrat Parti, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel döneminin genel merkez binası olan Akay'daki binasından, Balgat'taki Turgut Özal Kampüsü'ne taşınmaya hazırlanıyor.

-PARA ARZI 612.4 MİLYAR TL'YE GERİLEDİ
-En geniş tanımlı para arzı M3, 21-28 Ocak tarihleri arasında 1 milyar 1.9 milyon TL azalarak 612 milyar 397.2 milyon TL'ye geriledi.

-ADOB'TAN TÜRK OPERASI "YUSUF İLE ZÜLEYHA"
-Ünlü Türk besteci Okan Demiriş'in "Yusuf ile Züleyha" operası, 16 Şubat'ta ilk kez Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

CİHAN HABER AJANSI

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Danıştay Başkanı Mustafa Birden'i Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (16.30) TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin Antalya'da, Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin temel atma törenine katılıyor (14.00) TBMM Genel Kurulu gündemindeki kanun tasarı ve tekliflerini görüşmek üzere toplanacak. AB Komisyonu'nun Genişleme ve Komşuluk Politikasından Sorumlu Üyesi Stefan Füle, TÜSİAD'ı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner başkanlığındaki heyetle görüşecek. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, iki günlük ziyaret için Gürcistan'a gidecek. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa Hareketi İstanbul Kongresi'nin açılışında konuşacak. Bağış, Avrupa Birliği Ekonomik ve Sosyal Komite Başkanı Staffan Nilsson ile görüşecek. (09.00-11.00) MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural bir dizi ziyaretler için İzmir'e gelecek. (11.00) HAS Parti Bursa il yönetimi halkın sesini duymadığı gerekçesiyle Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'e 'bir çift ayakkabı ve vuvuzela' gönderecek. (11.00) Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Sedat Laloğlu, parti il binasında basın toplantısı düzenleyecek.(10.00) Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Destici, partisinin Eskişehir İl teşkilatında basın toplantısı düzenleyecek. ( 13.30) İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sektör temsilcilerinin de hazır bulunacağı 5. Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim fuarı ile ilgili basın toplantısına katılacak ardından Aliağa-Menderes banliyö sistemi kapsamında yapımı tamamlanan "Karşıyaka tünel üstü düzenlemesi" tanıtım törenine katılacak. (10.00-17.00) Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü Bursa'da basın toplantısı düzenleyecek. (17.00) Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "Doğu Karadeniz Bölgesi Heyelan ve Taşkınları Sempozyumu", Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi'nde devam edecek. (10.00) Uyuşturucu kullanımına karşı Bursa'da rock konseri verecek gençler ilkokul çağına inen madde kullanımına önlem alınmasını isteyecek. (16.30) Türkiye Fırıncılar Federasyonu İzmir Valisi M. Cahit Kıraç'ı ziyaret ettikten sonra 2011 yılının ilk yönetim ve denetim kurulu toplantılarını gerçekleştirecek. (15.30) Galatasaray Teknik Direktörü Hagi, gündemdeki konularla ilgili bir basın toplantısı düzenleyecek. (13.30) Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 21. haftada deplasmanda karşılaşacakları Eskişehirspor maçıyla ilgili Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyecek. (11.30) Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında deplasmanda Sivasspor ile oynayacağı maç için özel uçakla bu kente gidecek. (14.30)
 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!