Türkiye sağlıkta çağ atladı

AK Parti Milletvekili Mustafa Öztürk, Türkiye'nin sağlık alanında çağ atladığını belirterek, "Sağlık alanında yapılan düzenlemelerden vatandaş memnun" dedi.

Türkiye sağlıkta çağ atladı


Milletvekili Mustafa Öztürk, Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Hakan Tekin'i ziyaret etti. Öztürk, seçim bölgesi olan Bursa'da çalışmalarını aralıksız sürdürürken, Meclis çalışmalarından arta kalan zamanını Bursa'daki ziyaretler ile geçiriyor. Kısa süre önce göreve gelen Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Hakan Tekin'i makamında ziyaret eden Öztürk, sağlık sektöründeki dönüşümün vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandığını söyledi. Öztürk, "AK Parti hükümeti son on yılda sağlıkta büyük bir dönüşümün
altına imza attı. Vatandaşın gece yarılarından itibaren randevu almak için girdiği kuyruk görüntülerinin sona erdi. Türkiye'nin son dönemde sağlık alanında kaliteli hizmet anlayışıyla tanıştı. AK Parti döneminde sağlık karneleri yerine T.C. kimlik numarası ile bütün sağlık hizmetlerine erişim yolu açıldı. Bugün herkes yurdun her yerinde bütün devlet hastaneleri ve sağlık ocaklarında herhangi bir sosyal güvenlik belgesi olmaksızın T.C. kimlik numaralarıyla hizmet alabiliyor. 2002'de 3 milyar 910 milyon TL
olan Sağlık Bakanlığı bütçesini, 2011'de 4 kat artırılarak 14 milyar TL'ye çıktı. 2003 - 2011 yılları arasında 509'u hastane ve ek binası, bin 384'ü birinci sağlık kuruluşu olmak üzere bin 893 yeni sağlık tesisi halkımızın hizmetine sunuldu. Milletimize hizmet etmek için iktidara geldik. Sadece sağlık alanında gerçekleştirilen reform gibi uygulamalar Türkiye'nin çağ atladığını ispat etmek için yeter de artar bile" diye konuştu.
Devlet Hastanesi Başhekimi Bülent Hakan Tekin'den hastane hakkında bilgi alan Öztürk, hastanede tedavi gören vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. 

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!