Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye'nin en modern balık pazarı göz kamaştıracak

Osmangazi Belediyesi tarafından projelendirilen ve Türkiye'de bir benzeri bulunmayan Çarşamba PazarPark, bünyesinde barındırdığı özelliklerle farkını ortaya koyuyor.

Türkiye'nin en modern balık pazarı göz kamaştıracak

PazarPark bünyesinde kapalı pazar alanından ayrı olarak inşa edilen balık pazarı, gerek dondurucuları, gerekse sıhhi üniteleri ile bu alanda çığır açacak. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, teknik ekibiyle birlikte açılış için gün sayan Çarşamba PazarPark'ta incelemelerde bulundu. Dündar, Osmangazi Belediyesi olarak bu dönem şehrin kangren haline gelen meselelerinin çözümü konusunda büyük bir çaba harcadıklarını söyledi.
İnceleme gezisinin ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan Dündar, "Osmangazi'ye bir dönemde 5 otopark yapma sözü verdik. Bunların ikisini açtık, 2'si ise açılış için gün sayıyor. Birinin de inşasına başlıyoruz. Görev geldiğimiz ilk günde belirlediğimiz hedefi ikiye katladık. Dönem sonunda 10 otoparkı ilçemize kazandırmış olacağız. Yaptığımız projeler sadece otopark değil tabi. Aynı zamanda haftanın her günü yaşayan merkezler yapıyoruz. Çarşamba PazarPark bunlardan biri. Altı otopark olan tesisin üstü ise kapalı Pazar alanı ve yaşam merkezi olarak kullanılacak. Burada Türkiye'nin en modern pazar yerlerinden birini inşa ettik. Farklı özellikleri ile Türkiye'de bir benzeri yok, eşsiz bir eseri halkımızla buluşturuyoruz" dedi.
Çarşamba PazarPark bünyesinde, sebze meyve pazarından ayrı olarak inşa edilen balık pazarını da inceleyen Başkan Dündar, "Burada soğuk hava depoları, modern tezgâhları ve ferah ortamı ile balık satıcıları ve vatandaşımız rahat bir ortamda alışverişini yapacak. İki pazar arasında koku olmayacak. 3 bölümde 6 balıkçı esnafının faaliyet gösterebileceği balık pazarımız, bu alanda çığır açacak. Sağlıklı ve hijyen kurallarına ugun bir ortamda olması gereken şekliyle bir balık pazarını da, Bursa halkına kazandırmış oluyoruz. Bu Pazar bundan sonra yapılacak pazarlara da örnek olacak" dedi.
Başkan Dündar, alt yapısı tamamlanan ve artık son rötuşları yapılan PazarPark'ın önümüzdeki günlerde resmi açılışını yaparak hizmete açacaklarını müjdeledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!