Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye'nin Davos'u başlıyor

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen fikir liderlerinin katkılarıyla bugünün ve geleceğin stratejilerini şekillendirecek önemli adımların atılacağı Uludağ Ekonomi Zirvesi başlıyor.

Türkiye'nin Davos'u başlıyor

 


 

Rabia DENİZ/BURSADABUGUN.COM


Türk siyaset, ekonomi ve iş dünyasının önemli isimleri 29-30 Mart'ta Uludağ Ekonomi Zirvesi'nde bir araya geliyor. İki gün sürecek zirvede Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ve iş dünyasının beklentileri masaya yatırılacak. Capital ve Ekonomist dergileri ve Bursa Valiliği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen fikir liderlerinin katkılarıyla bugünün ve geleceğin stratejilerini şekillendirecek önemli adımlar atılacak. İnovasyona Dayalı Büyüme ve Yenilikçilik, Sürdürülebilir İş Stratejileri, 2023 Hedeflerinin Önündeki Zorluklar, Bankacılık ve Finansın Geleceği, Global Marka Yolculuğu ve Fırsatlar Ülkesi Türkiye, Yeni Pazar Stratejileri, Yeni Nesil Girişimciler, Enerji, Türkiye'nin Sağlık Potansiyeli İle Türkiye Ekonomisinin Yönü ve Geleceği masaya yatırılacak.
EKONOMİ DEVLERİ BURSA'DA
Zirve ekonomi ve iş dünyasından önemli isimlere ev sahipliği yapacak. Uludağ Ekonomi Zirvesi'ne Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yanı sıra, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bülent Eczacıbaşı, Mustafa Koç, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Ferit Şahenk, Ali Sabancı, Murat Özyeğin, Hamdi Akın, Mustafa Taviloğlu, Cem Boyner ve Aziz Torun yer alıyor. Zirvenin flaş konukları ise Coca Cola CEO'su Muhtar Kent ve kriz kehanetleri ile tanınan dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini olacak.
TÜRKİYE'NİN DAVOS'U
Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Şahabettin Harput, Uludağ'ın önemini ön plana çıkarmak istediklerini söyledi. Bursa'nın özellikli ve öncelikli konularının uzmanlar tarafından tartışılacağını kaydeden Harput, ekonomi forumunu uluslararası boyuta taşıyacaklarının altını çizdi. Programın 2013 yılında daha güçlü bir şekilde yapılmasıyla ilgili hazırlıklarının tamamlandığını belirten Vali Harput, Bursa'nın adının dünya ölçeğinde anılmasında çok ciddi katkı sağlanacağını ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!