Türkiye'nin bir numarası! - ÖZEL HABER

Bursa'ya kongre kenti kimliğini kazandıran Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi işletim ve yönetim modeli ile Türkiye'nin bir numarası oldu. Türkiye'de hiçbir kongre merkezinde uygulanmayan bir yönetim modeli izleyen Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, Türkiye ve dünyadaki bütün kongre merkezlerini yönetecek güce sahip olduklarını söyledi.

Türkiye'nin bir numarası! - ÖZEL HABER

 

 

Haber: Rabia DENİZ - Kamera: Mesut DEMİR/BURSADABUGUN.COM


Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa'ya kongre kenti kimliğini kazandıran Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Bursa'nın parlayan yıldızı oldu. Başbakan Erdoğan tarafından açılan ve 37 aydır hizmet veren kongre merkezinde 2 bin 200 etkinlik yapıldı. Kentin tanıtılmasında önemli bir rol üstlenen kongre ve kültür merkezini bu zamana kadar da 1,5 milyon kişi ziyaret etti. Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala ise, Merinos AKKM ve Bursa'nın turizmi hakkında açıklamalarda önemli açıklamalar yaparken, başarıya ulaşan yolu anlattı. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yeni bir işletim ve yönetim modeli geliştirdiklerini belirten Pala, bu anlamda Türkiye'nin bir numarası olduklarını söyledi.

TÜRKİYE'DE BİR NUMARA

Türkiye'de hiçbir kongre merkezinde uygulanmayan bir yönetim modeli izlediklerini ifade eden Pala, iddialı açıklamalar yaparak, "Bursalıların çalıştıkları zaman ne kadar başarılı olacağının ortaya konulduğu Türkiye'deki tek örnek burasıdır. Uyguladığımız işletim ve yönetim modeli hiçbir yerde yok. Bu nedenle Türkiye'de bir numarayız. Burası Bursa'nın sosyal ve kültürel merkezi oldu. Biz AKKM yönetimi olarak bu işletme modelini bu kadromuzla Türkiye'deki bütün kongre merkezlerini yönetebilecek güçteyiz. Bununla birlikte dünyadaki merkezleri işletmeye talibiz çünkü böyle bir kadro ve vizyonumuz var" diye konuştu. 

BURSA'NIN SORUNU TURİZM

Semih Pala, Bursa'nın, İstanbul'dan sonra Türkiye'nin en önemli kenti olduğunu ifade eden Pala, kentin en önemli eksikliğinin de turizm olduğunu söyledi. Bursa'nın, sanayi kenti olmasının yanında turizm kenti olma yolunda da hızla ilerlediğini belirten Pala, "Eski Büyükşehir Belediye Başkanı rahmetli Hikmet Şahin'in başlattığı yatırım bu dönemde bitirilmiştir. AKKM, Bursa'nın sosyal ve ekonomi hayatında önemli bir merkez oldu.Dünyadaki trend ne zaman geliştiyse son 10 yılda Bursa'da bir öze dönüş oldu. Hizmet sektörüne yönelik kongre ve sağlık turizme ağırlıklı bir yol alınması gerekiyor. mKent planlarının yatırımlara aktarılması lazım bunun en iyi yolu da çevre düzeni planıdır. Türkiye'de hiç olmayan bir süreçte Bursa'nın 2030 yılı stratejik planı düzenlendi ve ana hedef hizmet sektörüne yönelik turizmdi. Bu hedeften sapılmaması için Bursa'yı dünya turizm merkezi haline getirmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

BU PROJE BURSA'YI PAZARLAYACAK

Şehre gelen turist sayısını artırmak için Valilik ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm kurumların harekete geçtiğini söyledi. Kentin turizm noktasında sınıf atladığını belirten Pala, Bursa'nın dünya çapında tanıtılması maksadıyla Bursa Kongre ve Tanıtım Hizmetleri AŞ'nin kurulduğunu ifade ederek projenin Bursa'yı pazarlayacağını ifade etti.

KENT KONSEYİ BURSA İÇİN ÇALIŞIYOR

Aynı zamanda Bursa Kent Konseyi'nin Genel Koordinatörü de olan Pala, kent konseylerinin demokrasi kültürüne ve şehirlere olan katkıları ile yapılan çalışmaları anlattı. Bursa'nın yeni bir markası olarak kısa zamanda Türkiye'nin en büyük kent konseyi olduğunu kaydeden Pala,  5 bin 700'ü aşan etkinlik programıyla herkese ve her kesime hitap ettiklerinin altını çizdi. Kent konseylerinin kent yatırımlarıyla ilgili fikir ve düşünce ürettiğini kaydeden Pala, sorunlu projelerde ise çözüm yolları ortaya koyduğunu anlattı.

Türkiye'nin bir numarası! - ÖZEL HABER Türkiye'nin bir numarası! - ÖZEL HABER Türkiye'nin bir numarası! - ÖZEL HABER
Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!