Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

"Türkiye'nin 2023 hedefine Bursa iş dünyası yön verecek"

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'nin 2023 hedefine ulaşmasında Bursalı sanayicilerin önemli rol oynayacağını söyledi.

''Türkiye'nin 2023 hedefine Bursa iş dünyası yön verecek''


AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerde BTSO başkanlığına seçilen İbrahim Burkay ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Hüseyin Şahin'in ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Burkay, Bursalı iş adamlarının yapılan seçimlerde değişimden yana olduğunu söyledi. Bursa'da söz verdikleri projeleri bir bir hayata geçireceklerini dile getiren Burkay, "Bu dönemde bu projeleri hayata geçireceğiz. Bizim için önemli olan Bursa'dır. Merkezi Bursa'ya alarak dünyadaki değişime uyacağız. Önümüzdeki dönemde de Bursa'da gelişen dünya ekonomilerini payını artırmak ve Bursa'nın 2023'teki üstüne düşen payı alması için çalışacağız. Bu anlamda önümüzdeki dönemlerde sorumluluklarımız var. Bursa iş dünyası olarak önümüzdeki döneme yön verirken, Türkiye önüne koyduğu hedeflere ulaşmadaki en önemli aktörlerden birisi Bursa olacak. Bursa, mutlaka önümüzdeki dönemde kendi hedeflerini ortaya koyarsa, Türkiye'de hedefine ulaşacaktır" dedi.

Seçimde gösterdikleri başarıdan dolayı Burkay ve yönetimini tebrik eden Şahin ise, Bursa'nın iş dinamiklerinin ne kadar değişimden yana olduğunu seçimde gösterdiğini söyledi. Şahin, "Kazanan Bursa oldu. Bizler TBMM'de iş dünyasının sesi olacağız. Bursa'da 13 tane OSB var. 8 tane ıslah OSB var. Bunların sayın valimizle birlikte koordine ediyoruz. 4 tane ıslah OSB müracaatı Ankara'ya yapıldı. Bunların eksikliklerini tamamlayacağız. Buradaki sanayicimizin de OSB statüsü ve imkanlarından yararlanmasını istiyoruz. Yine aynı şekilde OSB'de yatırımı bulunan iş adamların emlak vergilerinden belli oranlarda muafiyet konusunda talebi oldu. Sayın bakanımızla yaptığımız istişarede OSB'de yatırım yapan firmaların yapı denetimden muafiyetleri ile ilgili çalışmalarımız var. Sanayicimizin cebinden çıkan masrafların minimize olması için gayret sarf ediyoruz. Çok güzel projeler var. El birliğiyle Bursa'nın sanayi ve ticaretini geliştireceğiz" dedi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!