Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye-Kosova dostluğuna perçin

AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye-Kosova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Kosova Meclis Başkanı Jakup Krasniqi ve beraberindeki heyetin Türkiye'ye gerçekleştirdikleri resmi ziyaretin iki ülke dostluğunu perçinlediğini söyledi.

Türkiye-Kosova dostluğuna perçin

AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye-Kosova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu tarafından Kosova Meclis Başkanı Jakup Krasniqi, Meclis Başkan Yardımcısı Enis Kervan ile milletvekileri  Alma Lama, Nait Hasani ve Kosova'nın Ankara Büyükelçisi Bekim Sejdiu onuruna akşam yemeği verdi. Ankara Park Fora Restaurant gerçekleştirilen akşam yemeğinde, ilişkilerin daha ileriye taşınması imkanları ele alındı.

Meclis Başkanı Jakup Krasniqi Türkiye'nin Kosova'ya tüm süreçlerde verdiği destekten dolayı teşekkürlerini ifade ederek, dost ve kardeş Türkiye'nin Kosova'nın daha fazla ülke tarafından tanınmasında gösterdiği gayreti sürdüreceği inancına vurgu yaptı. Kosova'nın bugüne kadar 90 ülke tarafından tanındığının altını çizen konuk meclis başkanı, Türk işadamlarını Kosova'ya yatırıma davet etti. Türkiye'nin Kosova'ya yılda 200 milyon Avro  ticaret hacmi bulunduğunu belirten Jakup Krasniqi, ülkesinin ise Türkiye'ye 9 milyon Avro'luk ticaret hacmi bulunduğuna işaret etti. Türkiye'deki temaslarının son derece verimli geçtiğini belirten Jakup Krasniqi, "Kendimi evimde gibi hissettim" dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili ve Türkiye-Kosova Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mustafa Kemal Şerbetçioğlu'da temasların iki ülke için son derece yararlı olduğunu ifade etti.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!