Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye hızla demokrasiden uzaklaşıyor

BSMMMO'yu ziyaret eden CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Türkiye'nin içinde bulunduğu süreçte hızla demokrasiden uzaklaştığını ve monarşik bir yapıya doğru ilerlediğini savundu.

Türkiye hızla demokrasiden uzaklaşıyor

CHP Nilüfer İlçe Yönetimi, BSMMMO'yu ziyaret etti. BSMMMO'nun  BAOB Yerleşkesi'ndeki hizmet binasında Oda Başkanı Mesut Topcu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Başkan Yardımcıları Ali Kızılkaya ve Dilber Dereli, Eğitim Sekreteri Nurten Gülez, Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri Cebire Göktürk, Namık Kemal Han ve Mustafa Akıncı ile Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Atlıhan Öge de hazır bulundu. Ziyarette konuşan BSMMMO Başkanı Mesut Topcu, siyasetin insanların gözünde yeniden itibar kazanmasını istediklerini dile getirerek, "Siyaseti kutsal bir hizmet olarak görüyoruz. Meslek örgütünde yaptığımız çalışmaları da siyasetin bir başka şekli olarak değerlendirmek mümkün. Yaşadığımız toplumla özdeşleşmek, ülkeye hizmet edebilmek için herkesin kendi imkanları ölçüsünde siyaset yapmasını istiyoruz" diyerek, akademik meslek örgütlerinin son dönemde yaşadığı sıkıntılardan bahsetti.

MESLEKİ DİSİPLİNİMİZİN GEREĞİNİ YAPIYORUZ
CHP Nilüfer İlçe Yönetimi'nin ziyaretinde, özellikle son dönemlerde akademik meslek odalarının hemen hemen tümünde bazı sorunlar yaşandığını dile getiren Topcu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz, meslek disiplinimiz neyi gerektiriyorsa bunları kamuoyuyla paylaşıyoruz. Söylediklerimizin iktidarın ya da muhalefetin lehine veya aleyhine olması bizi ilgilendirmiyor. Görüşlerimizi objektif bir şekilde paylaştığımız için halk meslek odalarının görüşlerine değer veriyor. Bu da zaman zaman siyasilerle meslek odaları arasında sıkıntı yaşanmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden, meslek örgütleri Türkiye'de vesayet altına sokulmak, kontrol altında tutulmak isteniyor."

KATKI KOYMAYA HAZIRIZ
Ziyarette söz alan CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ise partileri ve faaliyetleri hakkında genel bilgilendirme yaparak başladığı konuşmasında, Türkiye gündemine ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin demokrasi söylemi adı altında demokrasiden hızla uzaklaştığını da sözlerine ekleyen CHP Nilüfer İlçe Başkanı Şahin, ülkenin monarşik bir yapıya doğru hızla ilerlediğini iddia etti. Özgür Şahin, sorunların çözümüne ilişkin atılacak her türlü adıma, parti olarak katkı koymaya hazır olduklarının da altını çizdi. CHP Nilüfer İlçe Başkanı Şahin, ziyaret sonunda meslek örgütleriyle işbirliğine önem verdiklerinin altını çizerek, tüm meslek örgütleri ve sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Mesut Topcu da "Tüm siyasi partilerimizle alanımızla ilgili her konuda bilgi paylaşmaya ve işbirliği yapmaya hazırız. Siyasi partilerimizin doğru projeler üretmeleri için onlara yardımcı olmaya ve katkı sunmaya hazırız" diyerek sözlerine son verdi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!