Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye dünya savaşı çıkaracak

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Hasan Firuzabadi Türkiye-Suriye sınırına yerleştirilmesi planlanan Patriot'ların 'bir dünya savaşına zemin hazırlayacağını' söyledi.

Türkiye dünya savaşı çıkaracak

İran merkezli haber ajansı ISNA'ya göre Firuzabadi, 'Patriot füzelerinin Avrupa'yı yutacak bir dünya savaşına neden olabileceğini' dile getirdi. Firuzabadi, "Bu Patriot'lardan her biri dünya haritasında siyah bir lekedir ve dünya savaşına neden olabilir. Bir dünya savaşı için plan yapıyorlar ve bu insanlığın geleceği, Avrupa'nın geleceği için çok tehlikeli" diye ekledi. Ayrıca, Patriot füzelerinin İsrail'i koruma amacıyla Türkiye'ye yerleştirildiğini öne sürerek Türkiye'den savaş çıkmadan füzeleri geri göndermesini talep etti.


'Türkiye dost ülke'

Türkiye'den dost ülke olarak bahseden ve güvenliğini önemsediklerini söyleyen Firuzabadi, "Her gün Batılı ülkelerden biri Türkiye sınırına Patriot gönderilmesini onaylıyor. Onlar, dünya savaşı çıkarmak istiyor. Tecrübeli bir asker ve bir stratejist kolaylıkla bu sahneyi okuyabilir ve acı geleceği öngörebilir. Türkiyeli, Avrupalı ve Amerikalı akıllı insanlar söndürülmesi zor bu ateşi çıkmadan söndürsünler" diye ekledi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!