Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yaptığı açıklamada, "Artık uluslararası soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz" dedi.

Türkiye'den Kaşıkçı cinayetine ilişkin son dakika açıklaması: Artık uluslararası soruşturma şart

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suudi gazeteci Cemal  Kaşıkçı cinayeti konusunda "Bulunduğumuz aşamada artık uluslararası soruşturmanın  şart olduğunu görüyoruz." dedi. 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Dışişleri Bakanlığının 2019 yılı  bütçesi hakkındaki görüşmelerde soruları yanıtlayan Çavuşoğlu, Suudi Arabistanlı  gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi konusunda Türkiye'nin şeffaf bir süreç  yürüttüğünü ve bütün dünyanın bunu kabul ettiğini söyledi.

"Uluslararası toplumla şeffaf bir şekilde bu süreci götürüyoruz."  diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"İlk başlarda 'şimdilik biz Suudi Arabistan ile bir çalışma grubu  kurduk, şu anda uluslararası mahkemeye götürmeyi düşünmüyoruz' dedik ama şu  bulunduğumuz aşamada da artık uluslararası bir soruşturmanın şart olduğunu  görüyoruz. Ne olursa olsun biz bu cinayetin tüm yönleriyle açıklığa kavuşması  için ne gerekiyorsa yapacağız. Kapatmaya çalışmak, anlaşmaya çalışmak olmaz."

Kaşıkçı'nın vahşi bir cinayete kurban gittiğini belirten Çavuşoğlu,  istihbarat ve emniyet birimlerinin toplanan delilleri görmek isteyenlere  gösterdiğini ifade etti.

Çavuşoğlu, "Türkiye herhangi bir blöf yapmıyor. Türkiye'nin elinde ne  varsa uluslararası toplumla paylaşmamız lazım." diye konuştu.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!