Bursada Bugün Bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Türkiye'den İngiltere'ye tavır!

İngiltere kraliçesinin doğum günü ve Silahlı Kuvvetler günü kutlandı.

Türkiye'den İngiltere'ye tavır!

 

İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği'nde düzenlenen Kraliçe 2. Elizabeth'in doğum günü ve Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetler Günü resepsiyonuna hükümeti temsilen herhangi bir Bakan katılmadı.

Resepsiyonun açılış konuşmasını Büyükelçi David Reddaway yaptı. Resepsiyonda, Türk Silahlı Kuvvetleri de korgeneral düzeyinde temsil edildi.

BAKANLAR KATILMADI

İngiltere'nin Ankara Büyükelçiliği; İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in doğum günü ve Birleşik Krallık Silahlı Kuvvetler Günü nedeniyle bu akşam büyükelçiliğin bahçesinde görkemli bir resepsiyon verdi. Resepsiyon saat 18.30'da başladı. Resepsiyona, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni temsilen AB Bakanı Egemen Bağış katılacaktı. Ancak Bağış, İstanbul programını gerekçe göstererek resepsiyona katılmayacağını bildirdi.

Bunun üzerine, Ankara'da bulunan bir bakan hükümeti temsilen resepsiyona katılacaktı. Büyükelçiliğin bahçesinde, kürsünün yanına Türkiye ile İngiltere'nin bayrakları konmuştu. Resepsiyonun açılışı hükümeti temsilen katılacak bakan ile İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi'nin konuşması ile açılacaktı. Ancak Türk Hükümeti'ni temsilen resepsiyona hiç bir bakan katılmadı.

Bunun üzerine resepsiyonun açılış konumasını da, saat 19.20 sıralarında iki ülkenin milli marşlarının çalınmasının ardından Birleşik Krallık Büyükelçisi David Reddaway tek başına yaptı. Resepsiyona, TSK'yı temsilen de hiç bir orgeneral katılmadı. TSK, resepsiyonda korgeneral düzeyinde temsil edildi.

Kalan karakter : 450

Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!